Prihlasovacie meno: Heslo:
Registrácia nového užívateľa
Hrať túto hru

Štatistika vyhratých hier
biely103160 (52.13 %)
čierny94554 (47.78 %)
Remíza169 (0.08 %)

Kostkové šachy

Tato hra je variantou klasických šachů, která přidává prvek náhody do šachové strategie. Následující seznam popisuje všechny rozdíly v pravidlech:
  • Neexistuje šach ani mat, je povoleno táhnout králem na pole ohrožené soupeřovou figurkou. Cílem hry je zajmout soupeřova krále.
  • Před každým tahem se hází kostkou. Hod je zobrazen pod šachovnicí a číslo určuje, kterou figurkou se bude táhnout. 1 - pěšec, 2 - jezdec, 3 - střelec, 4 - věž, 5 - dáma, 6 - král. BrainKing automaticky detekuje, které figurky nemohou v dané situaci táhnout a nehodí číslo nepohyblivé figurky.
  • Pokud by měl být proměněn pěšec (dosáhl by poslední řady), hráč s ním může táhnout i v případě, kdy kostka neukazuje 1. Ovšem může ho proměnit jen na takovou figurku, která je určena hodem kostkou (kromě krále). Například pokud hod kostkou je 3, pěšec může být proměněn pouze na střelce. Pokud je hod kostkou 1, pěšec může být proměněn na jakoukoli figurku (s výjimkou krále).
Všechna ostatní pravidla jsou identická se standardními Šachy.
Hrať túto hru

Prezrite si tiež: Šach, Čínsky šach, Japonský šach, Rohový šach, Opevnený šach, Prepadový šach, Cyklický šach, Žravý šach, Vymretý šach, Maharádžov šach, Trojšachový šach, Temný šach, Atómový šach, Janusov šach, Ambasádový šach, Pozičný šach, Voľný pozičný šach, Valcový šach, Amazonský šach, Berlínsky šach, Fisherov šach, Leganov šach, Jazdcový šach, Veľký šach, Capablancov šach, Los Alamos šach, Nejasný šach, Minišógi, Kockový šach, Recyklovaný šach, Ľadový šach, Behemotské šachy, Kočičí šachy, Koňské šachy, Závod králů, Kostkové šachy 10x10, Masakrové šachy
Dátum a čas
Priatelia on-line
Obľúbené kluby
Spoločenstvá
Tip dňa
Copyright © 2002 - 2024 Filip Rachůnek, všetky práva vyhradené.
Späť na vrchol