User Name: Password:
New User Registration
Moderator: Ebru 
 BrainKing.tr

Translator(s): Ebru, TC

Merhaba !

Bundan sonra BrainKing.com'un türkçe olarak da tadını çıkarabileceğiz. :-) Tartıºma komitemiz herkese açık olup, her türlü seviyeli sohbeti yapabilmemizi umud ederim... :-)

Hatırlamamız gereken 2 önemli nokta var;

1- Bu tartışma komitesinin tr uzantısı bu sayfanın gerçekte var olduğu anlamına gelmemektedir.
2- Tr uzantısı Türkiye'yi değil, Türkçe konuşan herkesi ifade etmektedir.


Messages per page:
List of discussion boards
You are not allowed to post messages to this board. Minimum level of membership required for posting on this board is Brain Pawn.
Mode: Everyone can post
Search in posts:  

<< <   4 5 6 7 8 9 10 11 12 13   > >>
31. October 2007, 23:10:59
Atila 
Subject: Son sans
Checkers variants grubuna son gunlerde mesaj atanlar da siteden ayrilmaya karar vermisler. Benzer problemleri yasayan ve cok sabir gostermis olanlarin da umudu kalmamis gibi gorunuyor. Baska sitelerin adlari onerilmeye baslandi.

http://brainking.com/tr/Board?bc=10

30. October 2007, 20:08:06
Tutagil 
Arkadaşlar birkaç gündür diğer dama türlerini incelerken şunun farkına vardım: İSAPANYOL DAMASI sadece Türk Damasıdan farkı diziliş şeklidi, diğer tüm kurallar Trük Damasıyla tipatip örtüşüyor.
Şimdi ne alaka derseniz hani babası Türk annesi Çek olunca ortaya melez daması çıkıyorduya eğer annesi ispanyol olursa ortaya TÜRK DAMASININ çıkması büyük ihtimaldir.

  Eğer bu damayı oynamış aramızda birisi varsa veyada bu sitede ispanyadan tanıdıgı biri varsa ve kuralları teyit ettirirse iyi olur böylelikle bu sitedeki Türk Daması kurallaının düzelemenin yanında birde siteye ispanyol damasını kazandırmış oluruz.

HERKESE SEVGİLER SAYGILAR


29. October 2007, 15:31:47
Atila 
Subject: Son sans
Dostlar,

Checkers Variants (8x8) mesaj grubunda, yonetime ithafen, asagidaki konusmalardan üzerime vazife cikarip, yapici-uyarici tatli-sert bir mesaj attim. Olumlu bir gelisme olmazsa, 1 Ocak ta siteden ayrilmayi (ayrilirim diyenler adina) tartisacagiz dedim.

http://brainking.com/tr/Board?bc=10

Bu mesaja verilecek (veya verilmeyecek :) ) cevaba gore karar alabiliriz.

Selamlar

27. October 2007, 23:43:09
furkan61 
dostlarım;
özellikle kalıpta mücadele edelim diyen dostlarım... mücadele eşit şartlarda olur... eğer bir toplumda kanun koyucular adaletli değillerse o toplum insanı gerer... ve ben gerilemk istemiyorum... adamlar ciddiye almıyorlarki bizi... türk damasına hayat veren insanların dedikleri az da olsa ciddiye alınmaz mı... tamam kuralları değiştirme, " benim kurallarım bu" de... sorun yok... dediğim gibi daha öncede misafir olan biziz, beğenmezsek çeker gideriz... beni üzen bu ,dava diyeceğim, olayda kardeşlerin bu kadar uğraşmasına en ufak bir tepki alamamalarıdır... ya adamlar insan yerine koymuyorlar... dostlar bu dünya rest çekme olayıdır... restinin görülmesi durumunda ise çekip gitme olayıdır... burada tekrar yazmayacağım... son gelişen olaylarda bunun delilidir...
benim üzüntüm kardeşlerin bu kadar çabalarına tepki alamamalarıdır... ben daha öncede yazdım olabilir bu oynadığımız ermeni daması olabilir, ki bence değil, ancak insan bir cevap verir değil mi " hayır kardeşim bu türk daması değildir" diye ve " çünkü..." diye devam edersin ve izah etmeye çalışrsın... karşındaki insanda buna cevap verir " hayır türk damasıdır, çünkü,,," diye... insanın en büyük özelliğidir konuşmak... insanı insan yapan en büyük özellik... adamlar bizi insan yerine bile koyupta cevap bile vermiyor... tekrar soruyorum bekleyip mücadele etmek dostlara; " BU OYUN ALMAN DAMASI OLSAYDI ve KURALLARI ÇARPITILSAYDI... BUNUN ÜZERİNE ALMANLAR TEPKİLERİNİ ORTAYA KOYSALARDI CEVAP ALMALARI BU KADAR UZUN MU SÜRERDİ" diye... lütfen bunu cevaplayın... ben kafatasçı değilim... ancak sorularıma cevap alamayınca böyle tepkiler oluşuyor bende... daralıyorum ve kızmaya başlıyorum... sonra diyorum ki kendime " sakin ol, sen burada misafirsin ve ev sahibi seni ciddiye almıyor ve sonra çek git buradan" diyorum kendime... "zaten daralıyoruz toplum olarak.... neden ben burada oynuyorum... akşam olmasını neden bekliyorum... eve gideceğim ve dostlarımın hamllelerine karşılık vereceğim... yani zevk almak için ben buradayım" diyorum kendime... gerilmek için değil...
hasılı...
selam ile....

25. October 2007, 06:47:24
recepdb2 
furkan61 demişti ki:
arkadaşlar güzel tepkilerinize teşekkür ederim... ve ilginize... ancak sıkıldım bu işlerden... ben bu siteye rahatlamak için girdiğimi defalarca belirttim... ancak bu kural bozukluğu beni geriyor...

Malesef beni de çok geriyor.

websaim:Sadece bu sitede değil, hiç bir sitede damadan başka bir oyun oynamıyorum. Hiçkimsenin lideri olma hevesinde değilim. Siteden ayrılma sorusunu 5-6 arkadaşa sordum. 2 veya 3 kişiden burdan ayrılmıyorum mücadeleye devam cevabını aldım.

Sevgili aremo kardeşim. Kuralları düzeltmeleri için daha nekadar mucadele edeceğiz, nezamana kadar bekleyelim?

Belki bir senedir bu mucadeleyi veriyoruz ama sonuç yok. Belki de 2 yıl önceydi aynı mucadeleyi kasimyazan da başlatmıştı ama oda dayanamayıp pes etti ve gitti.
Gidenler arasında tekrar geri dönen varmı? hiç sanmıyorum.

Gidelim diyene de kalalım diyene de kararlarından dolayı saygılıyım.

Dileğim o ki kurallar düzeltilsin ve bir tek kişi kural hatasından dolayı buradan ayrılmak zorunda kalmasın.

Selamların en güzeli ile...
Recep db

25. October 2007, 06:14:52
recepdb2 
Subject: Re: TÜRK DAMACILARININ DİKKATİNE
TC: Sayın TC, gerçek hayatta dama oyununda 14 veya 16 taş ben almadım ve de alanı görmedim. Bu bana göre sorun değil. Bunu düzelttin benim canımı sıkıyor veya Türk damasını bozuyor şeklinde bir şikayet yok. Buradaki şikayetler:
1- Damanın taş alma önceliği olmamalı. İster dama ister yoz taş hangi yönde fazla taş alma var ise o yönde taş alacak. Eşit taş almak var ise oyuncu ister dama ile ister yoz taş ile taşları alabilmeli.
Bu düzeltilmeye çalışılmış, fakat başarısız bir düzeltme olmuş.

2- Fazla taş alma mecburiyeti olmalı.
İster dama olsun ister yoz taş, fazla taşları almak zorunda.

Bu hataları düzeltmiş olsalar kavgalar biter. Hatalar yüzünden site terk etmeler de sona erer.
Bu hatalar olduğu sürece buraya usta damacılar da gelmez. Gelseler de fazla kalmazlar.

Bu itirazlarımızla siteye zarar vermek, site yöneticilerini kötülemek amacı taşımamaktadır. Aksine hatalarını düzeltip buraya daha da fazla damasever oyuncunun gelmesine sağlamak daha da güzel oyunlar oynamak arzusundayız.

Saygılar, sevgiler,

Recep

24. October 2007, 23:27:09
aremo 

selam kardeşler abiler


ben aylar önce burdan yazmıştım terkedelim bu siteyi diye ama arkadaşın birisi bana kaçmak yok mücadele etmemiz gerektiyini söylemişti bende düşündüm ve kararımdan vazgeçmiştim beni bu karardan vazgeçiren arkadaşlar görüyorumki siteyi terk etme tarihinide belirlemişler.


hani kaçmak yoktu mücadeleye devam vardı, kimse kusura bakmasın ben hiç biryere gitmiyorum tek başıma kalsam bile mücadeleyi kararlılıkla sürdürmeyi düşünüyorum TÜRK DAMASININ kuralları deyiştirilmemeli ben bunun için mücadeleye devam kararı aldım.


belirlenen tarihte siteyi terk etme kararı alan arkadaşlarada birdaha düşünmelerini tafsiye ediyorum


 


24. October 2007, 20:25:39
Tutagil 
Subject: Re:
websaim: Burak kardeşim Recep abi o yazı kafasından estigi gibi yazmıyor. İnan bir haftadan fazladır Recep abi özelden tüm damacılarla teker teker itibata geçti ve o yazışmalar sonuçu altta ismi geçen arkadaşlarımız bu eyleme destek vereceklerini söylediler.
  Ben ise şuan Fencerle oyun oynayarak bu problemi çözmeye çalışıyorum. İnanki bu siteden ayrılmak istemezdim ama durum aynen devam ederse üzülerek bu eyleme destek vermeyi düşünüyorum ama bu eylemin gerçekleşmesi içinde elimden gelen herşeyi yapmaya çalışacam.

TC: Tayfun abi  sordugun sorunuza bir anlam veremedim. İnan ayrılma kararımızın son hatayla hiç bir alakası yok. Böyle bir hatanın olmasını komitede duyurmamızın tek nedeni var, o da şu düşünsenize hayatınızda ilk kez 14 taştan fazla taş alma fırsatını yakalamışsınız ve zevk almak yerine hüsrana ugruyorsunuz işe o hürana kimsenin uğramaması için bu tespiti herkesle paylaşmak istedik.


Sorunbende: Kardeşim o kadarda mütavazi olma eğer sitedeki dama kuralları düzeltilirse inan bizim ne kadar bu düzeltmede emegimiz geçmışse o kadarda o düzeltmede seninde emeğin geçmiştir.

Olur ya belkide eğer  bu konuyla ilgili alternetif  fikirlerini varsa lütfen bizimle paylaşınız.


HERKESE SEVGİLER SAYGILAR

24. October 2007, 20:05:32
websaim 
Modified by websaim (24. October 2007, 20:06:03)
arkadaşlar yazılanları günlerdir dikkatle ve sabırla takip ediyorum.bir takım kendi açınızdan gördüğünüz yetersizlikleri dile getiriyorsunuz ve davanızda sanırım haklı olabilirsiniz fakat Recep Bey yazdığı son yazısındaki tutumu çok yanlış ve basit.Sanki bir örgüt lideri gibi 4-5 isim vererek dikta tutumla şu tarihten sonra biz yokuz demek ;çok garip geldi bana!

Örnek vermek gerekirse yakından bildiğim Bektaş Bey dama dışında daha bir çok tahta oyununu oynuyor ve oyndaığı oyunlarda da çok güzel dereceleri var.Bektaş Bey in bu siteden ayrılacağını hiç sanmıyorum!!!!!

Son olarak Recep Bey sanırım siz başka bir oyun oynamıyorsunuz bu sitede ki ne kadarda oynamasanız da bu tutumunuz hiç hoş değil!!!!!

24. October 2007, 19:43:17
TC 
Subject: Re: TÜRK DAMACILARININ DİKKATİNE
recepdb2: Affedersiniz ama, siz gerçek hayatta bir rakibinizden, 16 taşla oynanan damada 14 veya daha fazla taş aldınız mı? Böyle bir oyuna şahit oldunuz mu? Ya da böyle bir ihtimal gerçekte herhangi bir yüzde içine girer mi?

Bu durum, ciddi bir sorun yaratıyor ise ben de samimiyetle anlamak isterdim!

24. October 2007, 19:38:03
sorunbende 
Bence gitmek iyi fikir değil sonuç olarak bizim bilip de düzelttiremediğimiz bir hata diğerlerininde Türk Damasını yanlış öğrenmelerine sebep olucak. Ben daha yeniyim siteye üyeliğimde yeni düzelttirmek için belki hiç de çaba göstermedim ama sizlerin eminim çok fazla emeğiniz var onlardan[site yöneticilerini kastediyorum] önce sizin bıkmanız bence bizlere yakışmaz. Sadece fikrimi belirtmek istedim. Sizlere karşı çıkmak gibi bir niyetim yok. 31 Aralık 2007'ye de baya vakit var kim öle kim kala topluca bir hareket olursa ben de memnuniyetle size katılırım. Yine belirtmek isterim ki benim önceliğim kalıp mücadeleye devam etmek.

24. October 2007, 18:58:42
recepdb2 
Subject: Kural hataları bıktırdı.
Arkadaşlar,
31 Aralık 2007 tarihine kadar Türk Dama kuralları düzeltilmezse veya bununla ilgili bir söz verilmezse bizler (Ben, Atila, Tutagil, geology, furkan61) bu siteden ayrılıyoruz.

Katılmak isteyen varmı?

24. October 2007, 18:53:38
recepdb2 
Subject: Re: TÜRK DAMACILARININ DİKKATİNE
Tutagil: Bu denemede taşları toplarken 14 taşa kadar toplamaya izin veriyor. Son kalan 2 taşı almaya çalıştığında masa ve taşla kayboluyor. her bir hamleden sonra sayfanın sağ kısmında h8 x h1 x e1 x e7 x c7 bulunan listede sadece 14 hareketi kaydedebiliyor. Kaydedecek yer kalmayınca hata veriyor.

23. October 2007, 17:36:30
Tutagil 
Subject: TÜRK DAMACILARININ DİKKATİNE
Modified by Tutagil (24. October 2007, 21:48:11)
 Arkadaşlar  Recep abi (recepdb ) ile  bir test oyunu oynarken  sitedeki ilk Türk Damasıyla ilgili bir problemi daha ortaya  çıkardık.
   Problem şu bu sitedeki Türk Daması oyununda ondört  taştan fazlasını aynı anda alamıyorsunuz.
       Türk daması (Tutagil vb. recepdb2)   Bu linkte gördügünüz gibi ben Recep abiyle
YEDİ KAPI İÇERİ açmazını denemek istedik, burada kalan en son dama taşıyla rakibin onaltı taşını alabilirsiniz ama sitedeki yanlış yazılımdan dolayı şimdilik imkansız gözüküyor. Eğer bunun doğru olup olmadığını dama tahta üzerinde test etmek istiyorsanız beyaz damanın hareketleri şu yöndedir: h8 x h1 x e1 x e7 x c7 x c3 x g3 x g7 x d7 x d3 x a3 x a7 x f7 x f1 x a1 x a6 x c6
             Saygılar, sevgiler.

23. October 2007, 09:31:16
recepdb2 
Subject: Re:
furkan61: Sevgili furkan61,
adamlar işlerini yapıyorlar demişsin. Haklısın ve en iyi şekilde yapıyorlar. Kazandıkları paralarla ürettikleri silahlarla demokrasi getiriyoruz bahanesiyle yüzbinlerce insanı katlederek ülkeleri işgal ederek işlerini mükemmel yapıyorlar. Bizde onların ürünlerini satın alarak bu katliyamlara katkı sağlamaktayız. Dost bildiğimiz Amerika binlerce kilometre öteden gelip terör bahanesiyle ülkeleri işgal ederek kan gölüne çevirmektedir. Komşumuzda oluşan bataklığı kurutmak umuduyla sınır ötesi harekat yapılmak istendiğinde "Irak bağımsız bir devlettir, oradaki yönetimle anlaşmadan, onlardan izin almadan harekat yapamazsın." derler. Kendileri kendi ülkelerinde zenci ve Kızılderili katliyamı yaptılar, Viyetnamda, Afganistanda, milyonlarca insanı öldürdüler. Bu katliyamları yaparken hep demokrasi adı altında yaptılar. Ve ben cola içerek bu demokrasi kahramanlarına hep yardım etmişimdir. Artık yardım etmeyeceğim.

Saygılar, sevgiler.
Recep db

22. October 2007, 01:41:08
furkan61 
selam arkadaşlar... beyfendinin de dediği gibi hamasetle bir yerlere varılamaz... dostlar adamların istediğide bu... unutmayalım ki bu ülkenin hükümeti, askeri ve polisi vardır... adamların istedikleri korku ve şiddet ortamı oluşturmaktır... sakin olmalıyız ve devlet erklerinin verecekleri kararların arkasında net bir şekilde durmalıyız...
dostum tutagil coca cola mc donalds falan demişsin... adamlara kızma kızmamız gerekenler bizim sahtekarlar... ben ,özellikle amerika ya, bu tip devletlere kızamıyorum... adamlar kendi milletlerinin ve hatta kendi dinlerinin yücelmesi için her türlü tezgaha başvururlarken biz bu tezgahlara geliyoruz... adamlara kızmamalı ve onlar gibi politika üretebilecek mekanizmalar oluşturmalıyız... adamlar işlerini yapıyorlar... selam ile...

21. October 2007, 21:05:07
TC 
Subject: Re:
Tutagil: Umalım ki, çok fazla acı çekilmez, kısa sürer inşallah... Ancak, milli birlik vs. derken, burayı farkına varmadan politik bir arenaya çevirmemiz ne derece doğru olur, bilemiyorum. Çünkü, yalnızca hamasetle ve düşmanlıklarla bir yere varılmayacağının çoğumuz farkına varmışızdır diye düşünüyorum.

21. October 2007, 19:29:28
Tutagil 
Modified by Tutagil (21. October 2007, 19:30:00)

BAŞIMIZ SAĞOLSUN:
  Savaş resmen başlamış bulunmaktadır. Hala bogazında Coca-Cola geçebiliyorsa Hala Mc Donalds'ın hamburgerlerini yiyebiliyorsan  hala Marlboro-parliment içiyorsan, hala Dolar kullanıyorsan, ABD  havayolları kullanıyorsan lanet et kendine. Kökenin ne olursa olsun şehitlerimize üzülüyorsan Amerikaya para verip onların Pkk'ya silah yollamalarına izin verme Toplu boykot hareketimize hepimiz birlik olalım.

     Eğer yüreginde zerre kadar vatan aşkı varsa
             Eğer damarında bir damla olsun Türk kanı dolaşıyorsa
                   Bu mesajı herkesle paylaş

21. October 2007, 17:17:06
recepdb2 
Subject: Re:
aremo: Amin. Şimdi birlik ve beraberlik zamanıdır.

21. October 2007, 17:06:00
aremo 
bütn şehitlerimize ALLAHTAN rahmet ailelerine ve ülkemize başsağlığı diliyorum

19. October 2007, 23:37:20
furkan61 
Atilla bey ilginize teşekkür ederim... evet oyunu berabere bitirdik... ancak ben bu oyunu site kurallarına göre oynadığımı hatırlamıyorum... belki başlangıçta... benim bu konuda ne kadar hassas davrandığımı bilmenizi isterim... daha öncede belirttiğim gibi yenilmekte güzeldir bu oyunda... teşekkür ederim...

19. October 2007, 22:42:23
Atila 
Subject: Re:
Atila: Furkan bey Undertaker size beraberlik teklif edecegini ifade etti. Sizinle daha önce site kurallarına göre oynadığını söyledi. Özellikle belirtilmediği takdirde böyle oynuyorum diyor. Bu oyunu böyle bitirip yeni oyunumuzu Turk Damasi kurallarina gore oynariz diyor. Bilginize.

17. October 2007, 21:31:27
recepdb2 
Subject: Kurallar
Sitede dama kurallarını değiştirmeye uğraşmışlar ama becerememişler. Önceleri ne olursa olsun damanın taş alma önceliği vardı. Şimdi ise oyuncunun inisiyatifine bırakılmış. Tutagil ile olan oyunumuzda deneme oyunu yapıyoruz.
Tutagil bana iki taş verdi. Ayni hamleyi 2 defa tekrar ettik. Birinde dama ile 1 taş aldım ki bu hamle yanlıştır diğerinde ise 2 taş aldım yapılması gereken de buydu. İyi güzel de sitede oyuncunun inisiyatifine bırakılmamalıdır. Diğer sitelerde bu böyle değil. Fazla taş yönünde taş almak zorunludur. Türk damasında fazla taş alma zorunluluğu vardır.

Yoz taş ile 2 taş alacağıma dama ile 1 taş aldım.
Türk daması (recepdb2 vb. Tutagil)

Yoz taş ile 2 taş aldım.
Türk daması (recepdb2 vb. Tutagil)

Bilginize,

Recep db

17. October 2007, 00:21:26
furkan61 
arkadaşlar güzel tepkilerinize teşekkür ederim... ve ilginize... ancak sıkıldım bu işlerden... ben bu siteye rahatlamak için girdiğimi defalarca belirttim... ancak bu kural bozukluğu beni geriyor... ne yapabileceğimi düşünüyorum ancak bir şey gelmiyor elimden... benim tepkim under ile olan oyunumla alakalı değil... son damla falan değil... benim kızdığım dostum tutagil ve onun gibilerin tepkileinin dikkate alınmaması... beni hayatta en çok üzen şey dinlenmemektir... karşındakini bir dinlersin değil mi... sonra karar vermek ve cevaplamak senin elinde... yok beyfendiler cevap yazma zahmetine bile katılmıyor... yazık değil mi bizlere... ebru isimli bir arkadaşın yazdıklarını okudum... komikti... ben bu kadar ezik bir psikoloji görmedim... mesela Almanya daki ebru pozisyonu bu tavır içerisinde midir... zannetmem... beceremiyorsan çekilirsin... bu da bir tepkidir... biz ebru hanım, TÜRK DAMASI ndan bahsediyoruz... santrancın, kızma braderi ve hatta tavlanın kurallarını değiştirmekten bahsetmiyoruz... TÜRK DAMASI nın kurallarından bahsediyoruz... TÜRK DAMASI nın kurallarını biz belirleriz... ben bu oyunu Anadolu nun köylerinde seyrettim... you tube tan attığınız linkteki oyunları canlı izledim... öyle oyunlar var ki ağlarsınız... hamleler muhteşem... adamların oyunularnı seyrederken heyecanlanıyorsunuz...
hasılı anlatmaya çalıştığım oynamayalım kardeşler... tepkisiz kalınınca ciddiye alınmazsınız... daha önceki güncel örnektede belirttiğim gibi... çekilelim arkadaşlar... oynasın portekizliler, almanlar, fransızlar ve hatta ermeniler... burayıda karanbol ile ele geçirsinler... bizim sorunumuz bu işte organize olamıyoruz... siz Amerika Birleşik Devletleri nde çok mu fazla ermeni olduğunu zannediyorsunuz... hayır inanın bana çok azınlıktalar... ancak adamlar her olaya anında tepki koyuyorlar... kendilerinden utanmıyorlar... ancak bizimkiler kendilerinden utanıyorlar... hiç bir davalarına sahip çıkmıyorlar... kendisini İtalya olarak tanıtan arkadaşlarım oldu benim... niçin biliyor musunuz... kız arkadaşı edinemiyormuş beyfendi... ortamlara giremiyormuş... benim zoruma giden şu dayatma işi... olmaz kardeşim... dayatma olduğu zaman ben geriliyorum... çok umurumda değil bu oyunun türk, ermeni veya alman daması olduğu... benim sorunum birşeylerin dayatılmasıdır... ha gelirsin anadoluya incelersin oyunun köklerini görürsün .... ...
neyse dostlar...
selam ile...

16. October 2007, 22:41:56
recepdb2 
Subject: Re:
furkan61: Değerlli kardeşim furkan61 yazdıklarına ben de katılıyorum. Nede güzel yazmışın. Tek katılmadığım ben gidiyorum demen. Sen tekbaşına giderse tepkin yerini bulmaz. Gönül isterki toplu olarak gidelim.
Bir tarih belirleyelim o tarihe kadar kurallar düzelmez ise toplu olarak burayı terkedelim.
www.ludoteka.com
www.cikcik.com ve mynet.com var
Katılan olursa toplu olarak burdan çıkar bu sitelerden birinde tekılırız.
Tek başına lütfen ayrılamayın. Hiç olmazsa 5-10 kişi gidelim.
Selametle.
Recep db

16. October 2007, 20:39:54
Atila 
Subject: Re:
furkan61: Furkan bey, rakip ne dedi siz uyarinca? Siz karsi hamlenizi yapmayin. Onun cekilmesi en dogrusu. Kendisiyle oynadigim oyunlardaki diyaloglardan tanidigim kadariyla, yanlista israr etmez saniyorum. Ben de sizin cevabinizdan sonra mesaj atacagim kendisine. Siz de kusup aramizdan ayrilmayin lutfen.

16. October 2007, 20:24:13
Tutagil 
Subject: Re:
Modified by Tutagil (17. October 2007, 15:45:13)
furkan61:Hocam söyledikleride yerden göge kadar haklısın. Ben şahsen yabancılarla Dama oynarken Türk daması kurallarını essas alarak degilde melez daması kurallarını essas alarak oynuyorum, Çünkü yabancılarla Türk Daması kuralları ile bu sitede oyun oynamak çok zor ve tarışmalı oluyor.
     Büyük katılımlı ödüllü Türk Daması Turmuvasını düzenlemeyi düşünüyorum.
http://brainking.com/tr/Tournaments?trg=24328&trnst=0
Bu turnuvaynın gercek kurallarla güzellenmesini çok isterdim, ama site yönetimi ile devan eden görüşmelerimiz uzun bi süre kuralların degişmiycek  yönündedir.. O yüzden turnuvayı başlatıp başlatmamakta terettüt ediyorum.
  Eger ingilizcesi güzgün olan arkadaşlar sen turnuvayı başlat ve gerisini bize burak derlerse büyük memnuliyetle başlatırım.
HERKESE SEVGİLER VE SAYGILAR.

16. October 2007, 15:01:56
furkan61 
bu arada yazışmaları okudum... çok can sıkıcı yazışmalar olmuş... arkadaşlar unutmayalım ki biz bu sitede , her ne kadar biz olmadan olmuyorsa da, misafiriz... kural koyucuların kurallarını kabul ederek oynamaya başladık... bunca zamandır , adı üzerinde, Türk daması kurallarını bile düzenleyemedik... bu oyun bizim oyunumuz ancak her zamanki gibi yazışmalarımız istek ve şikayetlerimiz dikkate alınmadı... zaten ne zaman alındı ki... ülkemizde son yaşananlar buna delil değil midir... bu kadar acı çekmemize rağmen hakkımızı savunmak için bir kaç söylemde bulunuyoruz buna bile tahammül edemiyorlar... ancak kendileri dünyanın diğer ucundan haklarını savunmaya buralara kadar gelebiliyorlar... adamların açıklaması daha komik... " türkler unuturlar" muhteşem bir tahlil... evet evet tek kelimelik bir tahlil... bizim gibi uzun uzun konuşma yok, tek kelime ile özetliyorlar... kestirip atıyorlar... sanki biz onlara muhtaçmışız gibi... nerede kanada ya olan fransa ya olan boykotlarımız... yok... unuttuk... çünkü biz unuturuz... satılık olan basınımızın bizi yönlendirmesi ile birlikte unuturuz... daha 1 hafta önce top yekün ırak a giriyorduk ne oldu şimdide aklı selim tavsiye ediyorlar... veya niçin 1 hafta önce bizi bu kadar gerdiler... ki gerlmeliydik...
dostlar hasılı ben sıkıldım... oyunlarımı tamamlayarak ( tamamlamamın sebebi rakiplerime olan saygımdandır) bir daha oyun oynamamak üzere çekileceğim... tepkisiz olursak dostum tutagil adamlar bizi dikkate almaz... sevgi ve saygılar sunuyorum... kalbini kırdığım kişiler varsa özür diliyorum haklarını helal etsinler...
siteye sadece bu ortamı okumak için gireceğim oyunlarım bittikten sonra...
selam ile...

16. October 2007, 14:47:15
furkan61 
arkadaşlarUndertaker ile oyun oynuyor muyuz... eğer oynuyorsak bizim kurallarımızı çiğnedi... onunla oyun oynanmamasını talep ediyorum...
Türk daması (!Undertaker! vb. furkan61) burada 32. hamlede 2tane yemedi...

12. October 2007, 22:58:08
aremo 
mübarek ramazan bayramı bizlere ülkemize tüm müslüman alemine barış huzur kardeşlik getirmesini yüce MEVLADAN niyaz ediyorum.

12. October 2007, 22:35:51
Atila 
Subject: Re:
TC: Iyi bayramlar arkadaslar. Selamlar sevgiler.

12. October 2007, 17:56:23
TC 
Subject: Re:
Tutagil: Teşekkürler. Size de iyi bayramlar!

12. October 2007, 16:53:54
Tutagil 
Herkesin RAMAZAN bayramını kutluyorum.Bariş içinde sağlıklı,huzurlu,bol kazançli....nice bayramler diliyorum.

8. October 2007, 17:20:06
Tutagil 
Subject: Re:
Modified by Tutagil (8. October 2007, 18:13:49)
 aremo: Bütün islam aleminin Kadir Gecesi'ni kutlar bu kutlu gecede
ellerin evrensel barış için kalkmasını temenni ederim. Kadir Geceniz Kutlu Olsun


Allah’ im san Mehmetçiklerimizi
kanatların altında koru.

8. October 2007, 15:03:46
aremo 
Bu gece bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecesi. Kulun Rabbine yakın olduğu gecelerin en önemlisi? Kendisine dua edenleri geri çevirmeyen, günahları bağışlayan, her şeyi bilen, gören ve duyan Yüce Allah tüm dualarımızı kabul etsin.
tüm islam aleminin kadir gecesi mübarek olsun.

4. October 2007, 18:37:48
Tutagil 
Subject: TÜRK DAMACILARIN DIKKATINE.
Modified by Tutagil (4. October 2007, 18:44:30)

      Bu sitede TÜRK  DAMASI tanışmaktan önce ben tüm dama oyunlarını iki türe ayırırdım.
1-tür.
Eğer piyon karşı taraftaki (rakibin alanı) son sıraya ulaşırsa, o piyon geriye
hamle kabiliyeti olan bir şaha dönüşür.
Oyunun sonunda eğer oyuncuların birinde iki dama rakibinde ise bir dama taşı var ise iki dama ile
bir dama taşını kesmek hiç zor olmadığından iki daması olan oyuncu oyunu kazanır.
Hatta taşların yerine göre bir dama ile da rakibin son damasını kesmek mumkin.
  2- tür. Piyon son sıraya ulaştığında hemen bir vezire dönüşür ve vezir çapraz olarak her yöne
hamle yapabilir. Rakip taşın üstünden de atlayabilir ve çoklu atlamalar da
yapabilir. Ele geçirilen taşın olduğu yere atlamak zorunda değildir, atlama
esnasında istediği herhangi bir boş kareyi seçebilir ancak bir kerede bir veya
daha fazla taş üstünden atlama zorunluluğu yoktur.
Oyunun sonunda oyunu kazanmak için rakibin son damasına karşı sizin dama ve yoz taşınızın toplam
sayısı dört olması lazım ve bu tür damaların bildiğim kadar tümünde 3 KONUM TEKRARI diye kural var.
3 konum tekrarı –
Aynı konum 3 defa tekrarlanırsa oyun berabere bitmiş sayılır. 
Şimdi sızlardan sormak istediğim şu – TÜRK DAMASINDE boyla bir şey bilen veya duyan var mı ?


28. September 2007, 07:59:51
Ebru 
Subject: Herkesin Bilgisine,
Hi Ebru,

I've already told everyone that the turkish checkers rules will be updated when I have time for that. Although they know it, they still flood my message box with the same long and boring message regarding this subject.

I suggest to ignore them.

Filip


<table>
<tbody>
<tr vAlign=top>
<td>
<form action=DeleteMessage method=post><input id=mi type=hidden value=8523219 name=mi><input id=mfc type=hidden value=0 name=mfc><input class=inputbutton id=submit type=submit value=Sil name=submit></form></td></tr></tbody></table>

<table>
<tbody>
<tr vAlign=top>
<td>
<form action=WriteMessage method=get><input id=brt type=hidden value=8523219 name=brt><input id=mti type=hidden value=1 name=mti><input id=mfc type=hidden value=0 name=mfc><input class=inputbutton id=submit type=submit value=Cevapla name=submit></form>(kutu)</td>
<td>
<form action=ReadMessage method=get><input id=mi type=hidden value=8522530 name=mi><input id=mfc type=hidden value=0 name=mfc><input class=inputbutton id=submit type=submit value=Önceki name=submit></form></td></tr></tbody></table>


<table>
<tbody>
<tr>
<td>Bu mesaja verilen cevabı okuyorsunuz:
Hi Filip,
I, again havent been here for a long time and I have a huge problem on Turkish board about the rules of Turkish checkers. One of the Turkish Player's has loaded a new website and tellling some about BrainKing. Could you please check and could you please do domething about these rules of Checkers? Cause I am tired of trying to answer everyone.
Thanks
Ebru

http://brainrook.com/archives/65-Turkish-Checkers.html
</td></tr></tbody></table>

28. September 2007, 00:24:42
Atila 
Subject: Re:
aremo: Ermeni damasinda Dama taşı hem çapraz hem de düz olarak taş alabiliyor. Bu nedenle farklı bir oyun.

28. September 2007, 00:05:18
aremo 

arkadaşlar


ben TÜRK DAMASININ dünyada tanıtımını ve türkiyede yaygınlaştırılması için çalışan herkesin elini öperim hemde hemde saygıyla ben böyle düşünüyorum başka arkadalarda başka düşünebilir kim ne düşünürse düşünsün umrumda deyil .


ebru kardeşimizde bunun için çalışmış onada saygı duyuyorum


şimdi daha iyi anladım TÜRK DAMASININ ismini deyiştirip ermeni daması yapmaya çalışmalarını


çok acı ve okadarda garip


27. September 2007, 14:21:24
TC 
Subject: Re:
PredaTor: Haklısın.. Aramızda, galiba resmi şaklabanlık rolü üstlenecek birine ihtiyaç var.

İstersen onu seçimle getirelim. Öyle herkes kendi bildiği gibi konuşmasın! (Belki sen başka bir role soyunmak istersin, o zaman seni bu rolden hariç tutabiliriz)

27. September 2007, 13:17:07
PredaTor 
Subject: Re:
Arkadaşım bu komitede birbirini yağlamak ve sırt sıvazlamaktan başka bi olay yok galiba?*
herkes birilerine yalakalanıp bi yerlerini öpüyooo!

26. September 2007, 19:29:17
Tutagil 
Subject: Re: cevap
Modified by Tutagil (26. September 2007, 21:38:31)
Ebru: Öncelikle on senedir bel fıtıgıyla içi içe yaşayan birisi olarak ( İnanın bel agrısının ne oldugunı iy bilirim.) Size geçmiş olsun dileklerimi sunmak istiyorum.

Sizin bu site için yaptıklarınızı kimse inkar etmiyor. Türk Daması kargaşasındada sorun kural çevirisinde degilde Türk Daması purogramındadır. Yani bir çevirmen yada Moderatör olarak sizin hiç bir suçunuz yok.

Birde sizin hakınızda bazı arkadaşlarım çok acımazısca yazı yazdıklarını söylüyorsunuz. Evet belkide acımasızca yazı yazdık. Ama haksız yere kimseyi süçlamadık. Ben şahsen bu komitede yazdıgım tüm yazıların arkasındayım. Bakın kimse sizden Dama kuralları hakında Fencerle görüşmenizi istemedi, tam tersine siz bunu gönüllü olarak üslendiniz ve şimdi bu kadar sukkunlugunzdan sonra ben şunu yaptum bunu yaptım demenize bir anlam veremiyorum. Siz bize bu site için yaptıklarınızı allatıyorsunuz inanın biz bunları biliyoruz. Keşke bize degilde Fencerin karşısına cıkıp bak ben senin siten için .................................................... yaptım ama karşılıgında senden birşey istemedim ve birşey almadım ama şimdi senden eger zerre kadar benim sende hatrim varsa benim için Türk Daması kurallarıdı degiştir deseydiniz daha iy olurdu


Fencerle görüştüm diyorsunuz ama görüşmenin içerigini hayla bizimle paylaşmadınız ve penbe tabloyu çizmeye devam ediyorsunuz.
Diyelimki siz Fencerle görüştünüz ve Fencer kuralları degiştirme konusunda sizinle hem fikir oldu. O zaman size soruyorum:
1-Neden Fencer benim kendine yazdıgım mesajları yanıtsız burakıyor?
2-Neden benin tarışma komitesinde yazdıgım yazılar siliniyor?
3- Neden şimdiya kadar Fencer cıkıpta Brainking tr de bu konuyla ilgili bi açıklama yapmadı?
Kimsenin günahını almak istemem ama ya Fencer sizi kandırıyor yada siz bize karşi dürüst davranmıyorsunuz.
HERKESE SAYGILAR SEVGİLER

26. September 2007, 17:13:18
TC 
Subject: Geçmiş olsun Ebru!
Duygu yüklü mesajınız, eminim dile getiren ya da getiremeyen diğer arkadaşlar gibi beni de derinden etkiledi.

Çoğu insan, kendi formda ve sağlıklı olduğu, ilgilendiği işe zaman ayırdığında, başkalarının da kendi gibi olduğunu düşünür ve ilgi bekler. Bunu görmeyince de bazan, sorumlu olduğunu düşündüğü kişiye yüklenir. Ona, birşeyler yapmaya zorunlu olduğunu en azından bir cevap vermesi gerektiğini hatırlatmak ister.

Burada da yapılmak istenen eminim ki genel olarak buydu. Fakat, sizden cevap alamayınca sanki kişisel paranoyalara dönüştü.

Bana göre, siz buranın kendi dilimizdeki Baş Mimarısınız ve yaptğınız diğer şeyler bir yana, yalnızca bununla dahi saygıyı hakkediyorsunuz.

Gençliğiniz ve mücadeleyi sever sporcu yaşamınız, içinde bulunduğunuz ve bizlerin de kısa olmasını dualarımızla dilediğmiz, sıkıntılı durumunuzu aşmanızda mutlaka yardımcı olacaktır.

Sevgi ve saygılarımla!

26. September 2007, 01:19:04
aremo 

selam abiler kardeşlerim.


öncelikle (ebru) kardeşime en içten kalbi duygularımla geçmiş olsun diyiyorum inş birgün sağlığına sihhatine kavuşursun her şey gönlünce olsun ALLAH şifa versin


ebru kardeşim taktir edersinizki bu sitede (moderatör) ebru yazıyor bizde düşündükki biz derken ben kendi adıma konuşuyorum bu kural hatalarını ebru kardeşimiz düzeltebilir bu sitenin türkce çevirmeni ebru kardeşimiz olduğuna göre fencer beyle diyalok kurup düzeltir diye düşündüm yanlışmı düşündüm bilmiyorum şimdiye kadar yazdığım yazılarda sana karşı bir saygısızlık yaptıysam özür dilerim


şunuda bilmeni isterimki senin bu sitede sadece çevirmen olduğunu aylar önce yazmış olsaydın kimsenin sana acımasızca yazı yazacağını zannetmiyorum


ebru kardeşim sen bu siteyi hemde karşızıslık türkceye cevirdiğin için sana çok çok teşekkür ediyorum bize türkceye çevrilmiş bir dama sitesi sunduğun için hatta ve hatta ellerinden öpüyor geçmiş olsun diliyorum


saygılar


25. September 2007, 17:03:13
Ebru 
Subject: cevap

Herkese merhaba,


Bundan yaklaşık 2 yıl önce kadardı Fencer bana bu siteyi her dile çevirmek istiyorum ama bunu yapacak kişiye karşılığını sunacak maddi durumum yok dediğinde... O zamanlar bilgisayar başından kalkmayan, nerdeyse 24 saatimi bilgisayar başında geçiren biriydim. Oyun oynamayı da oldukça çok seviyordum bu sitede. Para önemli değil, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım dedim. Ama bazı oyunları bilmediğimi çevirilerde hata olabileceğini, dolayısıyla Türkçe olarak site yayına girdikten sonra eleştirilere göre düzeltme yapabileceğimizi kendisine ilettim. O da anlaştık o zaman dedi ve sitenin şu an gördüğünüz her türlü Türkçe içeriğinin %90'ını 1 ay kadar bir sürede tek başıma çevirdim. Daha sonra gelip yardım isteyenler oldu. Hepsine ok dedik ama hiçbiri tek bir kelime bile çevirmedi sadece biri dışında. Bizde onunla beraber sitenin kalan tek Türkçe çevirmeni olduk. Moderatörü değil. Çünkü biz bişey yönetmiyoruz. Sadece bize açık bir linkten siteye yeni eklenen İngilizce kelimeleri Türkçeye çeviriyoruz. Bu da bize çeviri haricinde hiçbir sorumluluk yüklemedi, yüklemeyecek. Öncelikle bunu anlamınızı rica ederim.


Yine bundan bikaç ay önce bu komiteye ciddi boyutta bir rahatsızlık geçirdiğimi, ameliyat olduğumu (belimden) ve bu sebepten eskisi kadar internete giremediğimi belirtmiştim. Hatta nerdeyse 6 ay boyunca hiç açmadım bile. Açtığım zaman ise sitenin açılış sayfasındaki çevirileri yapmaya ancak zaman bulabildim ve toplam yaklaşık 10 tane yeni youna başladım. Bunlardan biri de Fencer ile idi. Ancak geçtiğimiz ay ameliyat sonrası 2. bir komplikasyon sebebiyle buralardan uzak kaldım ve herkes profilimden görebilir, başlanmış oyunlarımın hepsi zamanaşımı sebebiyle kaybetmem sonuçlandı. Oyunlar umrumda olduğu için, bazı arkadaşların acımasızca yazmış olduğu sözleri için bunları söylüyorum.


Dama kurallarına gelince, rica etmiştim, bana dama kurallarını iyi bilen bir arkadaş mail atsın bu kuralları diye, hatta bir iki kişi bu kuralları bana mail olarak attı da ama yine söylüyorum rahatsızlığım sebebiyle bunlara bakmaya fırsatım olmadı. Oysa bunu Fencer ile görüşmüştüm ve bu kuralları inceledikten sonra elzem olan değişiklikleri yapma konusunda hem fikir olmuştuk.


Şimdi, bu çevirmenlik işini anladığım kadarıyla benim uzun bir süre daha yapma fırsatım olmayacak. Bunu benden devralmak isteyen var mı? Bu işin sorumluluğunu almak isteyen var ise ben devretmeye hazırım. Ortaya koymuş olduğum bir emeğim var, üstelik de karşılıksız. Ne bir bedava üyelik yada buna benzer bişey almış değilim. Tek istediğim bunu hatırlamanız. Bu işe talip varsa, konuyu Fencer'a da açarım. Böylece iletişim sorunu da yaşamamış oluruz.


İyi günler


Ebru


 


22. September 2007, 15:01:51
saleylucun 
türk dama sını basıl oynarız.karısık sıte oyuncular yok

19. September 2007, 19:21:35
Tutagil 
Subject: Re:
Modified by Tutagil (19. September 2007, 19:22:53)
aremo: Ewet Beşiktaşla üzüldük, İNŞALLAH bu gece Fenerbahçe tüm ülkeyi teselli eder.

19. September 2007, 18:04:20
aremo 

şAMPİYONLAR LİGİNDE FENERBAHCEMİZE BAŞARILAR DİLERİM .


beşiktaşımıza geçmiş olsunama burdaki maçı alırız hiç kimse merak etmesin


18. September 2007, 19:06:36
Atack74 
arkadaşlar çok güzel bir olay damcılasr adına çok sevindim herkese hayırlı iftarlar

17. September 2007, 21:12:52
Tutagil 
Subject: Re: Turkish Checkers rules by Alemanni
Modified by Tutagil (17. September 2007, 21:33:24)
Jaak: Я с recepdb2 проверили http://www.ludoteka.com/turkish_draughts.html и могу сказать что правилан нет ошибок.На этом сайте правыла турецких шашек 100% соответствуеть с действытельноми правилами.

<< <   4 5 6 7 8 9 10 11 12 13   > >>
Date and time
Friends online
Favourite boards
Fellowships
Tip of the day
Copyright © 2002 - 2024 Filip Rachunek, all rights reserved.
Back to the top