User Name: Password:
New User Registration
Profile: TC

TC (Tayfun Candan) - Brain Pawn, 0 Brains, 390 achievement points
Total score: 3226 wins, 168 draws, 2210 losses, 171 won tournaments

Personal data
TC's public friends

Good Luck :)FLR
cloak mode (?)
chessik
logging out
AlliumCepa
browsing main page
Hannelore
browsing main page

(show all public friends)

Photo albums of TC

ID:16802
Membership:Brain Pawn
Gender:Male
Country:Turkey
First login:6. July 2005, 20:16:04
Last action:4. September 2022, 09:37:55 - browsing paid membership
Total chips:
1000
Weekend days:Tuesday and Friday
Vacation days left:10 days - using the automatic vacation

Add TC to your friends | Add TC to your blocked users

Invite TC to a game of
Description:
Mostly backgammon and similar board games are my favorites but I am also open to try new games if I can find enough time.

I accept new invites for the mentioned games inside 'Fast Stairs'. If the invites come from The Masters of Backgammon or from my fellowship group 'Liberals & Talents' or from The Friends of me, I am ready for the challenge!

Generally I am a quick player and prefer quick players of course. My favorites for move time is: Fischer Time 1/0,3/5; 3, 5, or 7 games per match. Please do not invite me for slow and/or single games.

I don't like waste of time, I prefer to resign the running game if it seems 100% lost, of course wait the the same move from my opponents.
If you don't see my alias (TC) in the Stairs, you have quite chance to climb to higher steps, for the limited time! Enjoy!

If you think that yourself enough fast and good player, hope to play with you in bimonthly 'Top 10% Faster Backgammoners' tournament. 

***************************************************************

Çeşitli tavla ve benzer tahta oyunları favorilerimdir fakat yeni oyunları denemek için, eğer yeterince zaman bulabilirsem açığım.

İsmi geçen oyunlarla ilgili yeni davetleri, 'Merdiven (Stairs)' içerisindeki oyunlarda kabul ederim. Eğer davetler, Tavla Ustaları tarafından veya arkadaşlık grubum 'Liberaller ve Yetenekler' içerisinden, ya da arkadaşlarım tarafından gelirse, meydan okuma için hazırım!

Genellikle hızlı bir oyuncuyumdur ve şüphesiz hızlı oynayanları tercih ederim. Favori hamle sürem: Fischer Saati 1/0,3/5; tercih ettiğim oyun sayısı, maç başına 3, 5 veya 7 olanlardır. Lütfen, yavaş ve/veya tek oyunlu maçlar için beni davet etmeyin.

Gereksiz yere zaman harcamamak için, sonucu %100 belli olan oyunlara devam etmem ve çekilirim, şüphesiz aynı davranışı rakiplerimden de beklerim.
Takma ismimi (TC), Hızlı Merdivenler (Stairs) içinde göremiyorsanız, kısa bir süre için de olsa, yukarı basamaklara tırmanmak için şansınız var demektir! Keyfini çıkarın!

Eğer, hızlı ve iyi bir tavla oyuncusu olduğunuzu düşünüyorsanız, iki ayda bir düzenlenen ve 'Tepedeki %10 Hızlı Tavlacılar' içerisinde yer alanların katılabileceği turnuvada oynayacağımızı umarım. 
Date and time
Friends online
Favourite boards
Fellowships
Tip of the day
Copyright © 2002 - 2023 Filip Rachunek, all rights reserved.
Back to the top