Prihlasovacie meno: Heslo:
Registrácia nového užívateľa
Hrať túto hru

Štatistika vyhratých hier
červený41108 (50.30 %)
modrý40542 (49.61 %)
Remíza67 (0.08 %)

Hledání žab

Toto je pěkná varianta na hru Hledání min (která je součástí v MS Windows) pro dva hráče, vytvořená Michaelem Coanem v roce 2006.

Počáteční pozice a cíl hry

Hra se hraje na desce o 12x12 polích. Každý z hráčů (červený a modrý) má 5 žab, které jsou náhodně rozmístěny po desce před začátkem hry. Na jednom poli může být vždy jen jedna žába. Hráči mohou vidět jen své vlastní žáby, protivníkovy žáby jsou neviditelné, dokud nejsou objeveny (což bude vysvětleno v následujících sekcích). Následující obrázek ukazuje příklad počáteční pozice z pohledu červeného hráče:Cílem hry je najít všechny protivníkovy žáby a mít co nejvíc bodů. Hráč s vyšším počtem bodů vyhrává hru.


Jak táhnout

Hráč, který je na tahu, se rozhoduje, jestli chce střílet na prázdné pole nebo hádat. Toto se děje kliknutím na příslušný odkaz pod hrací deskou.
  • Střílet - tato akce odhalí, kolik žab (obou barev) sousedí se zasaženým polem. Po střelbě se zobrazí počet žab, které sousedí s daným polem. Následující obrázek ukazuje pozici po střelbě červeného hráče:

    "2" znamená, že dvě žáby se nacházejí vedle tohoto pole. A protože jednou z nich je červená žába na I9, druhá z nich musí být modrá.
    Pokud hráč vystřelí na pole, na kterém je soupeřova žába, ztrácí 5 bodů a soupeř 5 bodů získá (střílení na roztomilou žabičku je špatné a drahé). Mrtvá žába je zobrazena vzhůru nohama na černém pozadí.
  • Hádat - pokud si hráč myslí, že ví, kde se nachází soupeřova žába, může na tomto poli hádat. Získá 5 bodů za správný odhad (a odhalená žába se zobrazí na zlatém pozadí) nebo ztratí 3 body za nesprávný odhad (a pole zůstane nezměněno a může být použito pro další hádání či střelbu později). Následující obrázek ukazuje mrtvou žábu na G9 a odhalenou žábu na A1:Jak ukončit hru

Hra končí, jakmile jsou všechny žáby jednoho hráče odhaleny (nezáleží na tom, jestli byly zastřeleny či uhodnuty). Soupeř získá bonus 2 body a 1 bod za každou žábu, která nebyla soupeřem odhalena.
Poté, co jsou přidány bonusové body, hráč, který má víc bodů, vyhrává hru. Pokud mají oba hráči stejný počet bodů, hra končí remízou.
Hrať túto hru

Prezrite si tiež: Tablut, Tankový boj, Halma 8x8, Halma 10x10, Amazonky, Jarmo, Žabka, Džungľa, Žravá žabka, Guľová žabka, Človeče, nehnevaj sa, Prielom, Asimilácia, Ataxx, Cheversi, Kockový poker, Trojitý kockový poker, Hľadanie žiab, Logik, Mancala, Žabí stehýnka, Kostkový poker 6D, Trojitý kostkový poker 6D, Velká džungle, Souboj jezdců, Camelot, Cam
Dátum a čas
Priatelia on-line
Obľúbené kluby
Spoločenstvá
Tip dňa
Copyright © 2002 - 2018 Filip Rachůnek, všetky práva vyhradené.
Späť na vrchol