User Name: Password:
New User Registration
Moderator: HelenaTanein 
 Lorien *1277*(back to the fellowship)

NOVĚ ANKETY ! VÍCE ZDE: Ankety společenstva LorienLorien
Na březích Stříberky, která tekla východně od Mlžných hor, byla lesnatá země, kde rostly nejvyšší a nejkrásnější stromy Středozemě. Byly to mallorny, jež měly stříbrnou kůru a zlaté květy a od podzimu do jara měly zlatavé i listy. Ve Třetím slunečním věku se ta země nazývala Zlatý les a Lothlórien, "země snících květů". Tento les mallornů byl elfskou mocí chráněný před zlými tvory a stromům se dařilo a rostly jako nikde jinde v Ardě mimo Země neumírajících ...
Galadriel, Paní Lorienu:
" Nezapřu, že mé srdce dlouhé roky toužilo požádat o to, co nabízíš. Už dlouhé roky hloubám o tom, co bych udělala, kdyby mi přišel do rukou Velký prsten.
A teď je konečně tady. Ty mi ten prsten dáváš dobrovolně! Na místo Temného pána dosadíš Královnu. A já nebudu temná, ale krásná a strašlivá jako jitro a noc! Sličná jako moře a slunce a sníh na Hoře! Děsivá jako bouře a blesk! Silnější nežli základy země. Všichni mě budou milovat a zoufat! "
Pozvedla ruku, a z prstenu, který na ní měla, vytryskl proud mocného světla, jež ozářilo jen ji samotnou a ostatek nechalo ve tmě. Stála před Frodem a zdála se vyrůstat do nekonečné výše a krásná byla až k nesnesení, strašlivá, zbožňováníhodná. Pak nechala ruku klesnout, a světlo pohaslo; a náhle se opět zasmála, a hle! byla maličká: útlá elfí žena oděná v prosté bílé a její mírný hlas byl měkký a smutný.
"Prošla jsem zkouškou,"řekla. "Zmenším se, odejdu na Západ a zůstanu Galadriel."


Mapa Středozemě 1 Mapa Středozemě 2


Smajlíky našeho společenství


Messages per page:
List of discussion boards
You cannot write to this board.
You cannot read this board.
Date and time
Friends online
Favourite boards
Fellowships
Tip of the day
Copyright © 2002 - 2022 Filip Rachunek, all rights reserved.
Back to the top