Brugernavn: Kodeord:
Ny bruger registrering
Profil: TC

TC (Tayfun Candan) - BrainBonde, 0 Brains, 390 præstationspoint
Total score: 3226 vundne, 168 uafgjorte, 2210 tabte, 171 vundne turneringer

Personlige data
TC's public friends

Tutagil
browser hovedsiden
Hannelore
browser hovedsiden
aaru
browser meddelelsesboks
AlliumCepa
browser hovedsiden
Good Luck :)FLR
cloak mode (?)

(show all public friends)

Photo albums of TC

ID:16802
Medlemskab:BrainBonde
Køn:Mand
Land:Tyrkiet
Første login:6. Juli 2005, 20:16:04
Seneste handling:29. Juni 2019, 12:42:30 - browser diskussionsborde (BrainKing.tr)
Total chips:
1000
Fridage:Tirsdag og Fredag
Feriedage tilbage:10 dage - bruger den automatiske ferie

Tilføj TC til dine venner | Tilføj TC til dine blokerede brugere

Inviter TC til et spil
Beskrivelse:
Mostly backgammon and similar board games are my favorites but I am also open to try new games if I can find enough time.

I accept new invites for the mentioned games inside 'Fast Stairs'. If the invites come from The Masters of Backgammon or from my fellowship group 'Liberals & Talents' or from The Friends of me, I am ready for the challenge!

Generally I am a quick player and prefer quick players of course. My favorites for move time is: Fischer Time 1/0,3/5; 3, 5, or 7 games per match. Please do not invite me for slow and/or single games.

I don't like waste of time, I prefer to resign the running game if it seems 100% lost, of course wait the the same move from my opponents.
If you don't see my alias (TC) in the Stairs, you have quite chance to climb to higher steps, for the limited time! Enjoy!

If you think that yourself enough fast and good player, hope to play with you in bimonthly 'Top 10% Faster Backgammoners' tournament. 

***************************************************************

Çeşitli tavla ve benzer tahta oyunları favorilerimdir fakat yeni oyunları denemek için, eğer yeterince zaman bulabilirsem açığım.

İsmi geçen oyunlarla ilgili yeni davetleri, 'Merdiven (Stairs)' içerisindeki oyunlarda kabul ederim. Eğer davetler, Tavla Ustaları tarafından veya arkadaşlık grubum 'Liberaller ve Yetenekler' içerisinden, ya da arkadaşlarım tarafından gelirse, meydan okuma için hazırım!

Genellikle hızlı bir oyuncuyumdur ve şüphesiz hızlı oynayanları tercih ederim. Favori hamle sürem: Fischer Saati 1/0,3/5; tercih ettiğim oyun sayısı, maç başına 3, 5 veya 7 olanlardır. Lütfen, yavaş ve/veya tek oyunlu maçlar için beni davet etmeyin.

Gereksiz yere zaman harcamamak için, sonucu %100 belli olan oyunlara devam etmem ve çekilirim, şüphesiz aynı davranışı rakiplerimden de beklerim.
Takma ismimi (TC), Hızlı Merdivenler (Stairs) içinde göremiyorsanız, kısa bir süre için de olsa, yukarı basamaklara tırmanmak için şansınız var demektir! Keyfini çıkarın!

Eğer, hızlı ve iyi bir tavla oyuncusu olduğunuzu düşünüyorsanız, iki ayda bir düzenlenen ve 'Tepedeki %10 Hızlı Tavlacılar' içerisinde yer alanların katılabileceği turnuvada oynayacağımızı umarım. 
Dato og klokkeslæt
Venner online
Favoritborde
Sammenslutninger
Dagens tip
Copyright © 2002 - 2020 Filip Rachunek, all rights reserved.
Tilbage til toppen