Postrádáte něco na BrainKing.com a rádi byste to tu viděli? Napište svoji žádost do tohoto klubu!
Liste over diskussionsborde
Du har ikke rettigheder til at skrive meddelelser til dette bord, Mindste medlemsskabsniveau nødvendigt for at skrive til dette bord er BrainSpringer.
Zřejmě bych navrhnul, aby se někdo podíval na Maharádžovi Šachy. Bych je předělal. Je to skoro o ničem. Např. kdyby tedy stál bílej Maharádža proti černýmu a měli v základní pozici ještě nějaký pěšce. Pak by se ti pešci mohli na poslední řadě měnit v dámy. A jednoduše by vyhrál ten, kdo by dal buď pěšci nebo dámou Maharádžovi mat.
(gem) Hvis det er nogen diskussionsborde du følger regelmæssigt med på, kan du lægge disse til i listen over dine favoritborde. Gå blot til det/de aktuelle forum og klik på knappen "Føj til favoritborde" (pauloaguia) (vis alle tips)