Потребителско име: Парола:
Регистрация на нов потребител
Отговорник: HelenaTanein 
 Blog

Blog.cz - stručnější česká verze oficiálního Blogu na Brainking.info

A kometovat Blog můžete zde


Съобщения на страница:
Списък с дискусии

Режим: Всеки може да публикува
Търси сред публикуваното:  

<< <   1 2 3 4   > >>
12. декември 2012, 11:26:42
HelenaTanein 
Dá se hrát už i Člověče nezlob se :)

2. декември 2012, 15:03:23
HelenaTanein 
Относно: BrainKing pro Android
V menu / nastaveni pribyla nova polozka pro specifikaci akce po odeslani tahu (jit na dalsi hru stejneho typu atd.).

21. ноември 2012, 16:53:56
HelenaTanein 
Относно: BrainKing pro Android
Dnes přidány rybníky!

17. октомври 2012, 12:20:48
HelenaTanein 
Относно: Nový diskuzní klub
Byl vytvořen nový diskuzní klub Brainking pro Android, kde nám můžete sdělovat vaše zkušenosti s nově vyvíjenou aplikací.

11. октомври 2012, 17:34:25
HelenaTanein 
Относно: BrainKing pro Android - alpha verze
BrainKing pro Android

Dnes byla vypuštěna testovací verze BrainKingu pro Android - zatím v angličtině a hratelné jsou šachy a některé jejich variace a backgammon bez zdvojovací kostky a žabky. Lze též základně obsuhovat vzkazník a prohlédnout si seznam her.

21. октомври 2010, 09:58:04
HelenaTanein 
Относно: Novinka - rozdělení zpráv
V levém sloupci přibyla nová kolonka Zprávy, kam by měly chodit všechny systémové zprávy jako je např. Zpráva o výhře, o začátku turnaje atd.

Osobní zprávy budou dál chodit do vzkazníku.

Věříme, že tento systém bude mnohem přehlednější.

27. май 2009, 10:20:50
HelenaTanein 
Nové úspěchy v šachových hrách

 • Galantní vítězství
  Vyhrát Masakrové šachy bez zajmutí soupeřovy dámy v prvních 8 tazích.

 • Poznej nepřítele svého
  Vyhrát Masakrové šachy po zajmutí dámy, věže, střelce a jezdce v prvních 4 tazích - pořadí zajmutých figurek je libovolné.

 • 19. май 2009, 11:13:26
  HelenaTanein 
  Masakrové šachy

  Masakrové šachy jsou novým výtvorem Andyho Lewicki a vzhledem k tomu, že se vyznačují náhodným faktorem (mimo standardní šachová pravidla pro pohyb figurek), měly by být snadno hratelné i pro hráče, kteří nejsou příliš silní v klasických šachových strategiích.

  Mnoho štěstí při hraní této nové hry

  18. май 2009, 17:31:34
  HelenaTanein 
  Úspěchy ve Špionáži a japonština

  Dnes přibylo 11 nových úspěchů za hru Špionáž a její varianty. Oproti jiným hrám není možné tyto úspěchy vyhledávat do minulosti.

  Možná jste zaznamenali objevení se japonské vlajky v pravém sloupci. To znamená, že byl BrainKing kompletně přeložen do japonštiny.
  Vstupní brána je brainking.jp

  6. май 2009, 10:54:13
  HelenaTanein 
  Dovolená

  Dnešním dnem počínaje funguje i správně vizuálně systém, který v krátké době po změně nastavení dovolené ukáže přesně zbývající čas na tah. A to jak po přidání dnů nebo jejich ubrání z původně nastavené dovolené.

  15. април 2009, 11:14:08
  HelenaTanein 
  Úspěchy

  Pokud nevíte, co to vlastně je, můžete si přečíst naše nové heslo v nápovědě .
  Pokud chcete o Úspěších diskutovat - můžete využít nově vzniklého diskuzního klubu, na toto téma.
  http://brainking.com/cz/Board?bc=164

  Postupně jsou přidávány nové a nové Úspěchy, pokud jste některého herního úspěchu dosáhli v minulosti, napište nám o tom (nejlépe Fencerovi do vzkazníku) a přidejte ID hry (odkaz na ní), kde podle Vás bylo úspěchu dosaženo.

  22. февруари 2009, 09:50:29
  HelenaTanein 
  Novinky od pokerového stolu

 • Děkujeme Vám, že hrajete a testujete. Mějte jen prosím na paměti, že se stále jedná o beta verzi (testovací verzi) hry. Proto jsme rádi, za všechny vaše připomínky, návrhy a vylepšení, které jste vymysleli. Zde připomínám odkaz na klub Poker, kde se o tom může diskutovat.


 • Zvuky. Přidali jsme do hry zvuky, které si samozřejmě můžete vypnout.


 • Výpis zpráv . Zatím si můžete změnit velikost písma (dvě modré šipky na polem). Později půjdou vypnout zprávy systémové, nebo zprávy od jiných hráčů. Neměli by se již teď ukazovat zprávy od hráčů, které máte v nepřátelích.

 • 17. февруари 2009, 11:43:30
  HelenaTanein 
  Tajemné žetony

  Jak už jsme Vám delší dobu slibovali, přichází na BrainKing nová karetní on-line hra pro více hráčů. Jedná se o Poker . Tato oblíbená hra pro více hráčů má svá speciální pravidla, prosím přečtěte si podrobně návod a nápovědu ke hraní. V levém menu v jeho horní části se nachází i nový odkaz s názvem - Pokerové stoly.

  Ke hře se budou používat žetony, které již mnozí z Vás zaznamenali na stránce svého profilu. Žetony každý dostane zdarma, a pak pokud je prohraje, tak je opět zdarma podle speciálních pravidel může jednou za 24 hodin doplnit.

  Vzhledem k tomu, že se jedná o naprostou novinku ve světě her na BrainKingu, můžou se ještě některé detaily měnit, hraní se stále testuje. Pokud si myslíte, že nastala nějaká chyba, raději si ještě znova přečtěte pravidla a pak až ji nahlaste. Pokud se Vám podaří celou situaci zaznamenat například screenshotem, pomůže to k následné identifikaci případné chyby.

  Přeji příjemnou hru

  28. ноември 2008, 12:11:14
  HelenaTanein 
  Camelot - strategie s jezdci a pěšáky

  Na BrainKing přibyla nová hra v pořadí už 124-tá. Ovšem není to "ta" dlouho očekávaná hra zcela nového typu, na jejímž vývoji se pořád ještě usilovně pracuje. Vzhledem k tomu, že půjde o hru pro více než jen pro dva hráče, není snadné vše naprogramovat tak, abychom dosáhli kýženého cíle. To znamená - hladkého chodu bez chyb, který Vás bude bavit a nám nebude přidělávat práci navíc.
  To mimochodem neznamená, že implementace Camelotu, byla nějak zvlášť jednoduchá, vzhledem k několika zvláštním pravidlům, které se tu během dneška, nejpozději zítřka, objeví i v češtině.

  Na pravidla v angličtině se zatím můžete podívat zde : http://www.worldcamelotfederation.com/Camelot_Rules.htm

  24. октомври 2008, 12:44:30
  HelenaTanein 
  Относно: Snad dobrá zpráva :)
  Slavíme narozeniny naruby

  Chtěla bych oznámit, že v listopadu Vás čeká jednodenní akce, při které bude možné koupit členství za výhodnějších podmínek.
  Bude to zřejmě na den narozenin Bílého krále a a jako dáreček dostanete několik měsíců až rok členství navíc zdarma.
  Podrobnosti celé akce ještě včas upřesníme.

  8. август 2008, 11:03:34
  HelenaTanein 
  Hanáčtina

  Po několikaletém úsilí dospěl ke svému zdárnému konci i lehce kuriózní překlad BrainKingu do hanáckého nářečí. O to větší dík patří všem zúčastněným překladatelům (po jejich přelóskávači) : whikki, Luisifer, Flake, Mach Machovic, Holyman, Paris Hilton♥.

  Pokud si chcete nastavit "hanácke" jako svůj jazyk, klikněte prosím na Bramborovou vlajku v pravém sloupci, je zatím poslední.

  1. август 2008, 14:37:47
  HelenaTanein 
  Placené členství zdarma!
  BrainKing chce být otevřený pro co nejširší komunitu a dát všem hráčům šanci vyzkoušet výhody placeného členství. Jsme si vědomi, že ne každý si může dovolit zaplatit za členství běžným způsobem - ať už z důvodu nedostatku peněz, nefunkční platební karty, nedůvěry k finančním transakcím přes internet atd. Z tohoto důvodu provádíme v současné době experimenty s alternativními možnosti, jak získat placené členství, ideálně bez jakýchkoliv peněz a dokonce i s několika příjemnými bonusy zdarma.

  Další podrobnosti nalezne zde, na nově vytvořené stránce.
  Také byla upravena stránka turnajů, aby zde byly oblíbené turnaje, kde se dá něco navíc vyhrát, snadněji k nalezení.

  2. юни 2008, 11:13:58
  HelenaTanein 
  Společenství a vlastní smajlíky

  I když zde na BrainKingu je slušná zásoba smajlíků, stále se některým členům zdá malá. Zdá se vám jedno společenství jako druhé? Chcete, aby to vaše bylo nějak odlišné? Pro vás všechny je tu dnešní novinka.
  Možnost přidávat si do vlastního společenství nové smajlíky. Tyto extra smajlíky najdete na podstránce hlavní stránky společenstva. Přidávat je může malý nebo velký šéf. Do diskuze je zatím můžete přidávat pomocí kódu, který najdete vedle příslušného obrázku. Tento kód funguje jen v diskuzních klubech příslušného společenství!
  Časem bude fungovat i vyskakovací okýnko s jejich nabídkou pro snadnější přidávání.

 • Obrázky se nahrávají podobně jako fotografie - buď zadáte umístění na vašem počítači nebo webovou adresu. Pak následuje malá změna - smajlík se objeví v seznamu a je připraven k vypuštění, které potřeba potvrdit. Pokud ho jednou potvrdíte, nepůjde již smazat. Proto si raději dobře rozmyslete, které obrázky nebo smajlíky přidáte.

 • Smajlíky mohou být nahrávány pouze ve formátu GIF. Maximální velikost 100x100 pixelů a 100kB.


 • Hodně zábavy všem

  22. май 2008, 11:08:02
  HelenaTanein 
  Ankety veřejné a upozorňování

  Chtěla bych stručně popsat nový vývoj v Anketách, které nám teď zaplavily BrainKing. Jsme rádi, že je tato novinka tak populární.

 • V levém menu v oddílu Statistiky, vznikl nový odkaz na stránku Anket.
  A co zde najdeme? Anketní stránka je rozdělena na dvě části a to na ankety veřejné a ankety ve společenstvech, podobně jak jsme na to zvyklí třeba z Rybníků. Veřejné ankety mají právo vypisovat pouze administrátoři nebo určení globální moderátoři.
  Tyto podstránky se pro větší přehlednost dále dělí na část anket, které jsou otevřené a na ty které jsou již ukončené.

 • Upozorňování na ankety se zobrazuje na hlavní stránce, vždy, když se nějaká nová anketa ať už veřejná nebo ze společenstva, kde jste členem, objeví. Toto upozornění zmizí pokud hlasujete, nebo si příslušnou anketu dáte do ignorace (pokud nechcete odpovídat), a samozřejmě si lze v nastavení celé upozorňování na ankety vypnout.

 • Odpovídání v anketách není povinné! Ale jsme rádi, když se hlasování zúčastníte a dáte nám tak najevo svůj názor. Zároveň však výsledky hlasování ve veřejných anketách nejsou závazné. Mají spíše informativní charakter a můžou nám napomáhat při rozhodnutí.

 • 20. май 2008, 09:59:48
  HelenaTanein 
  Ankety ve společenstvech.

  Od včerejška nám tu funguje anketní systém ve společenstvech. Ankety najdete na hlavní stránce společenstva v nové záložce - pokud byla již nějaká vytvořena.
  Anketu může vytvořit Velký nebo Malý šéf společenstva a jsou dva základní typy - s jednou možnou nebo s jednou a více možných odpovědí. Nastavit se dá také čas po který bude otevřena. Samozřejmě je možnost vytvářet ankety vícejazyčně. Anketu je možné před i po vypuštění i různě editovat (opravit překlepy atd).

  8. май 2008, 21:32:43
  HelenaTanein 
  Rybníky snadněji

  Fencer vyslyšel volání uživatelů o snadnější přihlašování do rybníků a tak nám dnešní sváteční den přináší jako novinku možnost si hromadně nebo po jednom zaškrtnout políčko u příslušného rybníku a pak tam jedním klikem - odesláním vstoupit.

  6. май 2008, 11:35:04
  HelenaTanein 
  Chat na BK pod lupou

  Dneska bych se chtěla věnovat opět chatu, který se stále vyvíjí a tak přibyly některé nové funkce a možnosti, se kterými bych vás ráda seznámila.

 • Chat na BrainKingu je již otevřen skutečně všem - od pěšců po všechny typy placeného členství a je rozdělen na národní místnosti, podle jazyků, které BrainKing podporuje.
  Místnost si nastavíte při aktivním chatovacím okénku kliknutím na vlajku v levém dolním rohu. Rozbalí se vám menu s výběrem.

 • Pokud se přesuneme do pravého rohu - objevíme možnost nastavení.
  Aktivovat interaktivní okno se smajlíky pro chatovací okénko.
  Zapnout zvukové upozornění na novou soukromou zprávu v chatovacím okénku.
  Povolit vypisování veřejných zpráv z místností ostatních jazyků.
  Lze nastavit i minimální a maximální výšku okénka.
  Volby již jsou jen na vás.
  Šipka vedle tlačítka odeslat - umožňuje roztažení okénka do vámi nastavené maximální výšky.

 • Okénko vpravo ukazuje aktuálně přihlášené uživatele se zapnutým chatovacím okénkem. Nad čarou jsou ti, kteří zrovna aktivně píší. (Pokud si necháte delší dobu otevřenou stránku s BrainKingem a máte zapnuté chatovací okénko, budete v něm stále přihlášení, i když na BrainKingu už budete " off-line". Ještě pozor - při zapnutém chatovacím okénku se neobnovuje automaticky hlavní stránka!)
  Pokud chcete oslovit na chatu konkrétního uživatele, máte několik možností, jak to udělat.
  1) ručně vepsat jeho jméno
  2) Napsat počáteční písmeno z jeho jména a použít Tab - pozor , pokud je přítomno více chatujících se stejným písmenem na začátku nicku, je potřeba napsat písmen více, aby se nick správně doplnil.
  3) Dále je možno jen kliknout na jméno buď v levém chatovacím poli, nebo v pravém políčku s výpisem - obojí momentálně vypíše jméno, na které jste kliknuli.

 • Posílání soukromých zpráv - i zde je několik možností:
  1) Kliknout na jméno pomocí levého tlačítka myši spolu s přidrženým shiftem. Objeví se jméno a řádek změní barvu na růžovou. Zpráva se objeví jen tomu komu je určena. A pokud máte nastaveno zvukové upozornění, ozve se kváknutí.
  2) /m nick (použijte mezerník, aby zpráva zrůžověla - ne dvojtečku)
  3) pro rychlou odpověď na poslední soukromou zprávu použijte /r (mezera)

 • Pokud vám z různých důvodů (zastaralý prohlížeč atd.) nefunguje správně aktivní chatovací okénko a přesto by jste se rádi chatu zúčastnili - použijte jeho statickou verzi - Chat room . Odkaz na ní je v levém sloupci v sekci Statistika. Zde je nově přístupný výpis chatu i včetně historie. Zobrazuje se pouze přihlášeným uživatelům BrainKingu.

 • Na závěr ještě jeden trik - pokud chcete aby se váš příspěvek v chatu objevil tučně použijte příkaz : a/ .
  Příklad zobrazení:
  /a píše blog.
  Tanein píše blog.

 • 23. април 2008, 14:33:05
  HelenaTanein 
  Fotky v diskuzních klubech

  Dneska vám mohu představit novinku, která je jednou z nových funkcí týkajících se nedávno přidaných Fotoalb.
  Pokud jste platící člen a máte na BrainKingu své veřejné fotoalbum, tak pomocí kódu, který se vám objeví u fotky, lze její malý náhled přidat do kteréhokoliv diskuzního klubu. Náhled je zároveň odkaz na tuto fotku.  Platí jen pro Vámi vytvořené fotoalba.

  11. април 2008, 11:25:42
  HelenaTanein 
  Fotoalba jsou již pro všechny

  Vzhledem k tomu, že testovací provoz fotoalb na BrainKingu proběhl bez komplikací, otevřela se možnost vytvářet je pro všechny registrované členy.

  Protože místo na disku není přeci jen neomezené, má každý pěšec pro své fotky limit 10MB a vložení fotek bude schvalováno administrátory.

  V plánu máme také postupně umožnit vkládat náhledy fotek do diskuzních fór a spoustu dalších vylepšení.

  8. април 2008, 15:18:44
  HelenaTanein 
  Fotoalba na BrainKingu

  Dovolte mi , abych vám přestavila tuto novinku, jejíž jednoduché ovládání si nyní probereme.

 • Klikněte na odkaz Fotoalba v levém sloupečku hned pod vzkazníkem.

 • Klikněte na možnost Vytvořit nové fotoalbum nebo si prohlédněte fotoalba ostatních uživatelů.

 • Zadejte přístupnost - na výběr máte různé možnosti od úplně veřejných - po alba viditelná jen pro konkrétní uživatele BrainKingu.

 • Použijte - Přidat novou fotku a nahrajte ji z vašeho počítače nebo z webu. Pokuste si přitom neporušovat žádná autorská práva.

 • Dále fotku můžete pojmenovat, komentovat , přesunovat atd.


 • Vzhledem k tomu, že je zatím stále ještě provoz fotoalb testovací, jsou zde některá omezení.

 • Fotoalba mohou vytvářet pouze platící členové.

 • Limit na jednoho uživatele je 60 MB.


 • Malý náhled na poslední Vámi přidané fotoalbum se nyní zobrazuje i na Vašem profilu. Takže užijte si fotek a očekávejte další rozvoj fotoalb na BrainKingu.

  24. март 2008, 14:52:55
  HelenaTanein 
  Zeď

  Dnešní novinkou je možnost připsat do profilu, kde je to povoleno, osobní vzkaz na zeď.
  Každému se na stránce s vlastní profilem objevila nová záložka nazvaná Zeď, pokud na ní kliknete otevře se vám možnost si jí aktivovat. Po aktivaci se objeví i ostatním uživatelům. Vzkaz pro návštěvníky můžete napsat i vy sami a je tu i možnost vzkazy vymazat, pokud se vám nelíbí.
  Pokud se v seznamu přátel objeví vedle jména přítele i malý štětec, znamená to, že má aktivovanou zeď.

  Prohlédněte si novou Statistiku přátel.

  Hezké velikonoce

  23. март 2008, 16:53:58
  HelenaTanein 
  Přátelé

  Dnešní novinka přináší oživení profilu každého z BrainKingu o seznam Veřejných přátel.

  Pokud chcete mít, kteréhokoliv člena BrainKingu, uvedeného jako veřejného přítele, postupujte prosím následovně.
  Přidejte si uživatele do Přátel. Pokud již je ve vašem soukromém seznamu přátel, je vedle jeho jména malý zavřený zámeček. Pokud na něj kliknete, objeví se vám možnost poslat mu žádost o zařazení do veřejného seznamu přátel. Po odeslání se k ikonce zámečku přidá malý otazníček. Pokud vyhoví, zámeček se otevře a bude zelený. A "přítel" se na vašem profilu se objeví v seznamu veřejných přátel. Tuto žádost lze i zamítnout, pokud je zamítnuta, u zámečku se objeví křížek.

  20. март 2008, 11:31:16
  HelenaTanein 
  Admirálské lodě

  Lodě jsou na BrainKingu poměrně oblíbená hra.

  lukulus přišel s novou variantou této hry, kterou popisuje následovně - cituji: "Hrálo by se na 15x15 polí v sestavě 3 letadlové lodi, 1 ponorka a 6x torpédoborec. Toto složení zanechává zhruba stejný poměr zastoupení lodí a vody jako v ostatních lodích na BK. Každá loď má jeden výstřel, plus střely navíc za přítomnost admirála. Pokud je na letadlové lodi přítomen admirál, tak získává bonus tří výstřelů, pokud je admirál na torpédoborci, tak získává jeden bonusový výstřel. Hráč může v průběhu tahu přesunout admirála na jinou loď s výjimkou ponorky. v tomto tahu nezískává žádný bonusový výstřel. Pokud je loď, na které je přítomen admirál potopena, tak se admirál potopil s ní. Aby byla omezena výhoda bílého, tak v prvním tahu mohou střílet jenom jeho letadlové lodi a ponorka (tj. má 3-6) střel. Hra končí jakmile jeden z hráčů nemůže střílet alespoň dvakrát v jednom tahu (jeho flotila byla příliš oslabena a musí ustoupit - žádná armáda nebojuje až do konce a taky se tím zkrátí hry). "

  Takže pokud se chcete nějak k tomuto návrhu vyjádřit, tak neváhejte a diskutujte. Rádi bychom zjistili, zda by byl o tuto variantu zájem.

  19. март 2008, 15:21:23
  HelenaTanein 
  Chat - pár dalších novinek

  Chat již je otevřen všem uživatelům.

  Pomocí vlajky si můžete přepínat různé jazykové místnosti. Šipka vedle tlačítka Odeslat roztahuje okno na větší velikost a vrací ho zase zpět.
  Platícím členům se okénko obnovuje automaticky.

  10. март 2008, 15:08:47
  HelenaTanein 
  Novinka - chat

  Tato nová funkce je přístupná pouze platícím členům.

 • Jak ho zapnout?
  Na stránce Nastavení - JavaScript. (Zapnout chatovací okénko )
  A pokud již jste tam - zapněte si i smajlíky (Aktivovat interaktivní okno se smajlíky pro chatovací okénko )


 • Jak ho používat?
  Naprosto jednoduše - napište do toho menšího okénka váš příspěvek a odešlete pomocí "enter" nebo kliknutím na Odeslat.

 • Jak oslovit někoho konkrétního?
  Napište první (nebo několik počátečních písmen nicku)a zmáčkněte "tab" nebo myší klikněte na seznam hráčů, kteří chat používají. Seznam je vpravo a nad čarou jsou uživatelé aktivní v posledních 5minutách- pod čarou ti ostatní.

 • Okénko s chatem se mi zdá malé!
  Stačí jednoduše do okénka kliknout myší a okénko se zvětší.

 • 30. януари 2008, 15:35:04
  HelenaTanein 
  Spousta novinek

  Vzhledem k velké časové vytíženosti poslední dobou nestíhám denně překládat a tak dneska jen shrnu co je to nového a nejdůležitější změny.

 • - tento obrázek se nyní objevuje na každé stránce BrainKingu, a k čemu slouží? Je to jednoduché, jak již napovídá - vyskakovací okénko - Nahlásit chybu na této stránce. Takže pokud čistě náhodou nějakou tu chybu objevíte, nemusí již složitě přes hlášení chyb popisovat, kde jste jí našli. Stačí použít tento přímý odkaz a našim administrátorům to značně zjednoduší práci, čímž se i zrychlí její náprava.


 • Sledujte diskuzi ve vzkazníku pomocí nové volby v nastavení - pokud si zaškrtnete volbu :Poslat upozornění, pokud někdo odpoví na mé příspěvky v diskusních klubech, budou vám odpovědi z diskuzních klubů chodit též do vzkazníku, ale reagovat je potřeba stále v příslušném diskuzním klubu .


 • Vzkazník se stále zdokonaluje...jednoduchým způsobem si můžete vytvořit nové složky na třídění vzkazů. Vedle již přednastavených složek pomocí linku změnit si můžete přidat Novou složku, která se zobrazuje vpravo nahoře pod těmi základními. (Název složky ...... Ukázat )


 • Nové pravidla cheversi - více se dozvíte z překladu zde : BrainKing.cz (Gror, 2008-01-29 20:46:33) .

 • 19. януари 2008, 10:17:56
  HelenaTanein 
  Vše o BrainKingu a o tom jak funguje

  Pokud umíte dobře anglicky a zajímá vás BrainKing po technické stránce a taky jak co funguje z hlediska sítě - načítání stránek atd., přečtěte si poměrně rozsáhlý článek na BrainKing.info .
  Není v něm nic převratně nového, spíš ucelený přehled o této problematice, který je určený zejména našim zámořským kolegům hráčům, protože řeší zejména jejich časté a specifické dotazy.

  18. януари 2008, 20:54:18
  HelenaTanein 
  Náš domácí FON hot spot a odlehčená verze BrainKingu

  Pokud nevíte co to vlastně FON je, přečtěte si tento článek, kde je to celkem podrobně rozebrané. Velmi stručně řečeno je to WiFi síť, která umožňuje zdarma připojit se k FON hot spotům kdekoliv na světě, pokud sami jeden takovýto hot spot provozujete. Takže pokud se sami účastníte a dorazíte někdy do Řep, můžete se zde zdarma připojit, protože již vysíláme.

  Druhou novinkou je možnost používat odlehčenou verzi BrainKingu, kterou ocení zvláště ti uživatelé, kteří ať už z jakéhokoliv důvodu, dočasně či trvale, se připojují na internet velmi pomalým připojením. Pokud je to zrovna váš případ, zaškrtnete si její použití na stránce nastavení.

  15. януари 2008, 14:52:22
  HelenaTanein 
  Jeden neúspěšný experiment a více vyhledávání

  Jak možná víte, běží na http://brainking.info oficiální blog v angličtině. Fencer se pokoušel propojit jejich systém s BrainKingem, tak aby bylo možné pod stejným jménem a heslem psát zde například komentáře pod články. Ale po přenesení skoro 61tisíc údajů našich uživatelů se jejich systém úplně zhroutil! Takže tento experiment byl ukončen a zřejmě Fencerovi nezbude nic jiného než si opravdu napsat vlastní systém.

  A co je dále nového? Ve vzkazníku přibyla možnost vyhledávání. Pracuje podobně jako v klubech, po odeslání hledaného výrazu, se vám vrátí stránka obsahující seznam vzkazů, které daný výraz obsahují. Věříme, že tato novinka bude užitečná a pomůže vám lépe se zorientovat ve vašich vzkazech.

  A to je pro dnešek vše.


  14. януари 2008, 14:40:25
  HelenaTanein 
  Přeposílání a vítězové družstevních turnajů

  I když neplánujeme soutěž v dokonalosti v porovnání s Gmailem nebo s podobným plně funkčním freemailem, stále vylepšujeme náš Vzkazník, tak aby byl uživatelům co nejpohodlnější. Poslední novinkou je jedna z tradičních možností a to možnost přeposlání zprávy dalšímu uživateli. Tlačítko k přeposlání Přeposlat najdete, pokud máte otevřenou zprávu, hned vedle možnosti odepsat. Po kliknutí můžete, ale nemusíte, připsat svůj komentář a kliknete na odeslat. Samozřejmě musíte vybrat, komu zprávu posíláte. Tato zpráva se odešle automaticky s označením Fwd v subjektu. Systémové zprávy prosím nepřeposílejte.

  Díky významné změně v loňském roce počet turnajů družstev vzrůstá a tak přišel čas, kdy začíná být i zajímavé sledování statistik. Takže pokud otevřete stránku Vítězové/ turnaje družstev objeví se vám statistika nejúspěšnějších společenstev. Na hlavní stránce každého společenstva, je nyní také zobrazen počet vyhraných turnajů družstev. A pokud společenstvo již nějaký turnaj vyhrálo, můžete se kliknutím na číslo podívat na seznam vyhraných turnajů, takže již nemusíte složitě vést tuto statistiku sami.

  A na závěr mi dovolte malou poznámku, žádné z těchto vylepšení a ani z dalších plánovaných - nemá a nebude mít negativní dopad na výkon serveru.

  13. януари 2008, 22:58:04
  HelenaTanein 
  Smetí a jeho obnova

  Pokud patříte také k těm, komu se občas povede zbrkle vymazat důležitou zprávu ve vašem vzkazníku, pak je dnešní novinka určena zejména vám. Do vzkazníku přibyla složka Smetí, tradičněji nazývaná koš. Do složky smetí se přesunou vámi vymazané zprávy ze vzkazníku a budou z ní automaticky vymazány po 30-ti dnech. Takže si, vámi nechtě smazanou zprávu, můžete během 30 dní kdykoliv obnovit. Samozřejmě pokud smažete zprávu ze složky Smetí - je tento krok již nevratný.


  13. януари 2008, 15:21:28
  HelenaTanein 
  "Šedá je každá teorie, příteli, a zelené jsou stromy života"
  J.W. Goethe, Faust


  Na tento citát si nemohl Fencer nevzpomenout, když mu někteří uživatelé, po změně šedé v zelenou, začali psát prosby o návrat zpět k původní sadě :) Pokud chcete vědět více, přečtete si minulý článek v blogu.

  Ale mnohem důležitější událost je, že od nynějška převzali globální moderátoři na svá bedra i část administrativní práce jako je - potvrzování nových kont, změny v turnajích a profilech. Proč vlastně došlo k této změně? Až dosud měli tyto věci na starosti pouze dva lidé a protože žijí oba ve stejném časovém pásmu nebyla tato administrace tak pružná a plynulá, jak by mohla být. Někdy je potřeba i spát :) Na druhou stranu lidský prvek je stále nejúčinější zbraní proti spamingu , jak už jsme o tom psali zde: Blog (Tanein, 2007-04-18 14:23:08) a proto jsou zde konta stále potvrzovány ručně.

  Na závěr bychom vás chtěli ujistit, že všechna důvěrná data, zůstávají stále bezpečně skrytá, a nikdo nepovolaný se k nim nedostane.

  11. януари 2008, 08:41:28
  HelenaTanein 
  Logická změna barvy

  Přišel čas změnit barvu. Doufáme, že nikdo nezpanikaří, že v jeho oblíbené hře Logik se náhle změnila šedá barva na zelenou. A že tato změna bude užitečná a oblíbená

 • Šedý hříbeček v logiku se změnil na zelený. Už se nebude plést s bílou barvou. Nicméně, pokud nemáte rádi změny, prohlédněte si stránku Nastavení.

 • Je nově přidaná možnost zobrazovat hříbečky nejen s barvou , ale i s číslem, to by mělo pomoc lidem, kteří jsou barvoslepí.

 • Zde : Nastavení / nastavení her / logik - si můžete nastavit set hříbečků, který vám nejvíce vyhovuje.


 • A zajímavý odkaz, pro všechny, kteří rádi zelenou.

  10. януари 2008, 21:13:51
  HelenaTanein 
  Veřejné výzvy pro družstva

  Jak jsem o tom včera v blogu psala, dnes bylo vše dokončeno. Pokud jste kapitánem družstva v nějakém společenstvu, a vaše družstvo se skládá alespoň ze 4 hráčů, máte možnost nyní vidět novinku - Vytvořit novou veřejnou výzvu k zápasu družstev- na hlavní stránce společenstva v tabulce příslušného týmu. Tato výzva může být též vytvořena zde : Výzvy ke hře - stránka Výzvy ke hře má nyní dvě podstránky - část pro hráče a pro družstva.

  Přijmutí výzvy je velmi jednoduché, stačí kliknout a poté vybrat hráče družstva, které k zápasu nominujete. Na této stránce se Vám zobrazují jen výzvy , které můžete jako kapitán přijmout.

  Další výhodou této nové stránky je i to, že zde přehledně vidíte týmy, kde jste kapitánem a pro které můžete vytvořit veřejnou výzvu a nemusíte složitě vyhledávat jedno družstvo za druhým na stránkách společenství.

  9. януари 2008, 11:52:32
  HelenaTanein 
  Blíží se únor a bude plný změn

  Čas vždy pracuje proti nám. Fencer plánoval včera dokončení systému veřejných výzev mezi společenstvy, ale nakonec se to ukázala trošku více komplikované, než si myslel, že bude, a dokončit to ještě nestihl.

  Ale teď to hlavní a zásadní téma. Trochu už jsme se ho dotkli v prosinci. Bohužel ekonomické zákony nás nutí k drobné změně v ceně členství směrem nahoru, protože nám od února přibude povinnost platit i daň z přidané hodnoty - DPH. I když to nebude velké navýšení ceny, připravili jsme pro vás jako kompenzaci možnost si ještě teď výhodně nakoupit členství za nižší cenu.

  Tato časově omezená akce bude trvat jen jeden den a vypukne 16. ledna 2008 00.00.01 - 23.59.59. Nebude kopírovat přesně Vánoční akci i když princip bude podobný a přinese jako novinku zlatý a stříbrný kód. Přesné znění pravidel bude dodáno včas.

  7. януари 2008, 09:36:01
  HelenaTanein 
  Portugalská doména

  Víte, že BrainKing byl pokud nepočítáme češtinu a angličtinu byl jako jeden z prvních přeložen a plně lokalizován v Portugalštině? A nejen proto jsme se rozhodli získat i portugalskou doménu.
  Takže nový přístup pro portugalsky mluvící hráče je http://BrainKing.com.pt .

  Možná se divíte proč tato doména http://BrainKing.com.pt nevypadá takto http://BrainKing.pt. Je to zejména proto, že každý stát má své speciální požadavky při registraci a bylo by nutné zřídit firemní pobočku přímo na jejich území. Ale jsme rádi, že se podařilo zajistit alespoň přístup přes com.pt

  Mimo jiné, se změnili trochu naši Globální modeřátoři, ale to platí zejména pro anglicky mluvící hráče. Ale pokud vás to zajímá, můžete se podívat zde : BrainKing tým

  7. януари 2008, 09:12:25
  HelenaTanein 
  Prohlídka databáze

  Při nedávné archivaci dat za loňský rok jsme byli překvapeni tím, jak pár her může zabrat tolik gigabytů paměti na disku, ale ono jich nebylo jen pár.
  A protože se již v minulosti někteří hráči zajímali o tyto statistiky, nyní vám odkryjeme jejich tajemství

  Statistika ukončených her a tahů roztříděná po letech:

 • 2002: 9,356 her a 325,000 tahů

 • 2003: 210,562 her a 8,971,478 tahů

 • 2004: 323,827 her a 15,099,592 tahů

 • 2005: 678,600 her a 28,984,678 tahů

 • 2006: 860,546 her a 36,951,398 tahů

 • 2007: 792,881 her a 32,130,328 tahů


 • Samozřejmě extrémní nárůst tahů mezi lety 2002 a 2003 je způsobem především tím, že v roce 2002 byl BrainKing funkční jen 3 měsíce. Zajímavé je také to jak se projevilo nárůstem tahů v roce 2006 sbírání akčních bodů.

  Ale jen klidně hrajte dál svým tempem, databázové disky jsou "stavěné" na ukládání ještě většího množství dat a nás to aspoň vede k vývoji nových způsobů optimalizace.

  7. декември 2007, 14:38:36
  HelenaTanein 
  Malý šéf

  Aby byla správa našich společenstev pružnější než dosud, byla přidána nová funkce označená jako Malý šéf. Malého šéfa je výhodné mít ve společenstvu zejména v případě delší absence šéfa Velkého, protože má část jeho pravomocí a pokud je jeho nepřítomnost dlouhodobá (60dnů), automaticky se z něj stane Velký šéf a z toho původního manažer. Společenstvo smí mít pouze jednoho Malého šéfa.

  A co Malý šéf smí :
 • Zvát nové členy do společenstva.

 • Přijmout nebo odmítnout nové členy společenstva.

 • Měnit typ členství (člen , manažer) u každého člena vyjma Velkého šéfa.

 • Vytvářet týmy a měnit postavení členů týmu.

 • Vytvářet ve společenstvu turnaje, rybníky a schody.

 • Posílat a odmítat pozvánky k turnajům mezi družstvy.

 • Posílat hromadné zprávy v rámci společenstva i týmů.


 • A co nesmí :

 • Měnit jméno, popis a vlajku společenstva.

 • Změnit Velkého šéfa.

 • Smazat společenstvo. • Snad jsme na nic nezapomněli :)
  A rozloučím se nově přidaným smajlíkem :

  21. ноември 2007, 11:53:54
  HelenaTanein 
  Porouchaný disk a Náhodné hry ve společenstvech

  S velkou úlevou vám oznamujeme, že se nenaplnil žádný z katastrofických scénářů a dění na BrainKingu se vrací zpátky do normálních kolejí. Mluvíme o několikadenním výpadku BrainKingu, který byl způsoben poruchou na povrchu databázového disku. Poškozený disk byl předán specializované firmě, která se zabývá záchranou dat a ta nám po třech dnech záchranných prací vrátila data nepoškozená, i když to nebylo zrovna levné.

  Děkujeme všem hráčům za trpělivost a za podporu, kterou jste nám dali najevo.

  Aby se zabránilo překročení času ve vašich hrách, byl jednak pozastaven čas a za druhé byl do všech her čas přidán!

  A protože práce na BrainKingu nikdy nekončí - přinášíme vám i tentokrát nějaké novinky, které se týkají společenstev.
  Pokud jste tedy Velkým šéfem - šéfkou , můžete nyní :
 • Vytvořit tým pro Náhodnou hru.

 • Udělat schody v Náhodné hře

 • Pozvat jiné společenstvo k zápasu družstev v Náhodné hře


 • A také se můžete těšit na obvyklou vánoční akci, která však bude mnohem výhodnější než loňský rok.

  11. октомври 2007, 11:25:04
  HelenaTanein 
  Úsměv v davu

  Vzhledem k nadšení, se kterým jste přijali minulou změnu na stránce Turnaje , byla stejným způsobem vylepšena i stránka Rybníky.
  Krátce, pokud si na stránce Rybníku překliknete na podstránku Společenstev, jednoduše si najdete, do kterých rybníků se můžete přihlásit, aniž by jste museli podrobně probírat jedno společenstvo za druhým.

  A zjednodušování a ulehčování bylo pro nás vždy jedním z cílů.

  Smajlíkový úsměv v nadpisu dnešního článku, není jen náhodou, smajlíků se týká i druhá část dnešních novinek. Došlo totiž k výrazné změně při jejich zobrazovaní v nadpisech, názvech turnajů, rybníků, zpráv - všude kde jste dříve viděli jen kód - nyní můžete vidět, pěkný barevný obrázek.

  Mimochodem, nadpis dnešního článku nechce nazvat uživatele BrainKingu nějakým "davem" , ale Fencer při jeho psaní poslouchal stejnojmennou písničku "Smile in the Crowd" od svého oblíbeného člena své nejmilejší skupiny.

  8. октомври 2007, 15:55:04
  HelenaTanein 
  Stránka turnajů

  Po delší odmlce se vám hlásíme dnes s novinkou. Ne, že by se v předešlých měsících nic nového na BrainKingu nedělo, ale spíš o tom nikdo zrovna nepsal, neboť si Fencer udělal v psaní blogu malou přestávku. :)
  Do budoucna nás čekají změny na serverech (opětovné vylepšení hardware), ale více o tom se dozvíte později.

  A k dnešní novince - pokud navštívíte stránku s turnaji, zjistíte, že se nyní skládá ze dvou podstránek - Veřejné turnaje a Společenstva. V sekci veřejných turnajů nedošlo k žádné změně, ale pokud jste platícím členem a jste zároveň členem nějakého Společenstva, tak se vám zde zobrazí i všechny soukromé turnaje, kam je možno se přihlásit.

  Pěkné pondělí všem

  4. октомври 2007, 13:13:50
  HelenaTanein 
  Smajlíky

  Dneska jsme započali jedenáctý list smajlíků.
  A nové tu jsou :


  3. октомври 2007, 13:43:32
  HelenaTanein 
  Fotky a časté dotazy

  Každý, kdo si platí na BrainKingu členství má možnost si přidat Ikonku a větší fotku do profilu.
  Pokud si nahrajete obrázek, musíte ještě chvilku počkat než je schválen administrátorem BrainKigu.
  Pokud se vám ještě delší dobu (12 a více hodin) stále zobrazuje původní obrázek nebo vůbec žádný použijte ctrl + F5 aby se již dříve načtené obrázky zaktualizovaly i ve vašem prohlížeči.

  7. август 2007, 22:04:10
  HelenaTanein 
  Ahoj kapitáni

  Nově vytvořené turnaje družstev odstartovaly hon na dobré hráče. A vzhledem k tomu, že to není konečný počet turnajů, které ještě letos budou vytvořeny, vznikla potřeba nějakým způsobem komunikovat nejen s hráči v jednotlivých týmech, ale i s kapitány všech družstev.

  Na hlavní stránce vašich společenstev nyní najdete link : Poslat zprávu všem kapitánům společenstva. Pokud na něj Velký šéf klikne, objeví se možnost napsat a poslat zprávu. Každý kapitán dostane váš vzkaz, samozřejmě jen jednu kopii.

  30. юли 2007, 20:57:30
  HelenaTanein 
  Druhá dávka turnajů družstev (alá Star Trek)

  Abychom udělali více lidí šťastných ( i když nezvládneme úplně všechny), je přidán další balík turnajů družstev tentokrát se začátkem 1.10.2007. Ale samozřejmě se můžete již začít zapisovat do týmů a hledat schopné hráče do vašich týmů. Hodně štěstí kapitáni.

 • Star Trek: Film - Kostkový poker

 • Khanův hněv - Mancala

 • Pátrání po Spockovi - Lodě Plus

 • Cesta domů - Hyper backgammon (Zápas na 9 bodů se zdvojovací kostkou)

 • Nejzazší hranice - Pavoučí Line4

 • Neobjevená země - Havajská dáma

 • Generace - Behemotské šachy

 • První kontakt - Ledové šachy

 • Vzpoura - Asimilace

 • Nemesis - Hasami šógi


 • Možná, že další turnaje budou nazvány podle filmů Akira Kurosawi, dalšího Fencerova oblíbence.

  Ještě malá poznámka nakonec, pokud vedle turnaje svítí zelené světélko, již jste v družstvu a to je přihlášené, pokud nesvítí nic, jste v nepřihlášeném družstvu, a pokud svítí červený bod, nejste zatím v žádném družstvu.

  << <   1 2 3 4   > >>
  Дата и час
  Приятели на линия
  Любими дискусии
  Дружества
  Подсказка на деня
  Copyright © 2002 - 2024 Филип Рачунек, всички права запазени
  Нагоре